Čím vás bazén do země dokáže překvapit

Tvarem – tvary bazénů mohou být velice různorodé a rozhodně neplatí, že musíte mít bezpodmínečně na zahradě pouze obdélník. Oválné či různě vykrojené a zakulacené nádrže působí na psychiku mnohem lépe a budete se v jejich bezprostřední blízkosti cítit více uvolnění a svěží. S oválnými bazény je to podobné, jako s ženskou krásou – jestliže má žena pohledné, oblé tvary a přirozeně vykrojené proporce, je radost se na ni dívat. Jen si představte, že by vaše přítelkyně měla tvar těla ryze hranatý, podobný kartonové krabici…

koupání v bazénu

Zapuštěním do země – když bazén vystupuje nad zemský povrch, nevypadá to rozhodně přirozeně. Bude vám připadat jako cizí těleso, co na zahradu nepatří, něco jako malý nafukovací a přenosný dětský bazének. Jestliže ovšem nádrž zapustíte do země, budete vnímat, jako kdyby s ní srostla.

voda v bazénu

Přelivem – bazény s přelivem bývají atraktivnější. Přeliv navozuje dojem, jako kdyby hladina přímo vystupovala z trávníku a byla jeho přirozenou součástí. Do přelivového bazénu vás to bude lákat skočit šipku, a pokud si na skákání příliš netroufáte, i tak se vám do něj odtud bude vstupovat mnohem snáz, než z betonového valu, kdy je u skimmerových bazénů hladina o patnáct centimetrů níže.

Okolím – u zapuštěných bazénů je velmi důležité dbát na jejich bezprostřední i vzdálenější okolí. Jestliže budete mít bazén v těsném sousedství staré rozpadající se kůlny, zahradního kompostu nebo dokonce dřevěné kadibudky, rozhodně nebude plnit vaše očekávání jako tam, kde přímo od hladiny pozorujete skalničky, ozdobnou trávu, jehličnaté stromy a svěží sytě zelený trávník.

Pozvanými hosty – koupat se v bazénu bez kamarádů je děsná nuda. Teprve s pozvanými hosty to začíná nabírat „grády“ a vy se konečně cítíte spokojení. Bazén je báječné prostředí pro klábosení a dovádění s míčem nebo házecím diskem, pro potápění, skákání do vody ve dvojicích anebo pro podvodní gymnastiku a masáže.

Máte kde parkovat?

Rozhlédněte se okolo sebe – kolik vidíte aut? Dnes málokdo nemá auto. Spousta rodin jich má dokonce více než jedno. Pokud je v domácnosti více dospělých lidí, pravděpodobně potřebují prostředek, kterým se dopraví do práce či do školy. Hromadná doprava bohužel neuspokojí všechny, a spoje jsou často velmi nedostatečné. To jsou hlavní důvody, proč je všude tolik aut. Vznikají problémy s parkováním, ale také vzrůstá riziko poškození vašeho vozidla. Proto je vždy lepší svoje auto parkovat na svém pozemku. A když už jej tam parkujete, byla by škoda jej nechávat na dešti a na sněhu. Přístřešky na auto jsou velmi vyhledávaná krytá stání na všechna možná vozidla. Oproti garáži mají několik výhod. Snadno se staví, nezaberou tolik místa jako klasická garáž, nestíní vám ve výhledu a hlavně jsou levnější. Kryté stání pro jedno auto můžete mít už za méně jak 15 tisíc Kč, což je velmi přívětivá cena, za kterou zděnou garáž určitě nepostavíte.

parkování před domem

Proti dešti i sněhu
Pokud máte alespoň nějaký vztah ke svému vozovému parku, určitě budete raději, když váš plechový miláček nebude stát dlouhé hodiny na dešti či na sněhu zvlášť v zimě je příjemné, když nemusíte škrábat skla. Pod střechou vám nenamrznou, což vám ušetří nervy i spoustu času. Zároveň ochrání vaše vozidlo před nálety ptáků, takže nebudete tak často muset do myčky.

garáže na auta

Přes léto určitě oceníte ochranu před kroupami, které vám mohou poškodit auto tak, že nepůjde opravit. Předejděte tomu všemu a ochraňte svůj majetek. Naše přístřešky jsou vyrobeny z dřevěných hranolů, které se ukotví do země, aby bylo stání stabilní. Můžete si vybrat ze sedlové či pultové střechy a můžete mít stání na jedno nebo dvě auta. Za velmi příjemnou cenu můžete mít auto pod dohledem, a nebudete se muset stresovat tím, zda vám jej neponičí přírodní živly. V nabídce máme i různé zástěny, které bezpečí vašeho vozu ještě zvýší. Kromě ochrany vozu můžete tento typ přístřešku využít i pro posezení či skladování dalších věcí.

Podívejte se na naši nabídku!

Dnešní doba se vyznačuje hned několika, již historicky doloženými, změnami v celé naši ekonomice i hospodářství. Dříve přebytek je nyní nahrazován nedostatkem a vzhledem k tomu, že poptávka se nemenší, ba naopak roste, je třeba počítat s tímto růstem i po další měsíce, možná i roky.

bridal-1867900_640

Není to však nic hrozného, člověk jenom musí vědět, kde se obrátit, do kterého obchodu zajít nebo kdy nakoupit co, aby nemusel tak hrozně prodělat. Zároveň si vždycky musíte říci, že byť je situace nadmíru zvláštní, pořád to není tak hrozné, jako například trh se stavebninami či podobným nedostatkovým zbožím, kde ceny rostou mnohdy stonásobně oproti jejich dřívějším částkám. To se snad nemusí stát u krajek Prima-Obchod, které byly i předtím vyhledávanou komoditou pro všechny, kteří používají tyto látkové materiály k tvorbě oděvů, ubrusů i jiného zboží.

lace-border-5403328_640

Patříme mezi špičku a to dokládáme nejen stovkami spokojených zákazníků, ale zejména také stálostí našich cen, které se pohybují opravdu jen tehdy, pokud je to třeba a vždycky se snažíme, aby naši zákazníci dostali co možná nejlepší cenu na trhu. Přesně proto si nás oblíbilo tolik firem i soukromníků po celé naší republice a tuto reputaci si hodláme udržet i nadále! Vysoká kvalita za nejlepší tržní cenu je přesně to motto, kterým se snažíme řídit již po celé roky a jak můžete vidět, daří se nám jej plnit.

Je ale třeba říci, že ani nám se nevyhne nutné zvýšení cen, pakliže situace na trhu bude přetrvávat. Nejsou to jenom základní materiály, ale zejména také cena elektřiny či jiných prvků, které se nutně musí promítnout do výroby. Máme pro vás ale skvělé řešení – nakupte u nás ještě dnes za tyto výhodné ceny, pořiďte si materiály do zásoby nebo pro připravovanou výrobu a vyhněte se tak vyšším cenám, které se mohou v budoucnosti objevit! Stačí jen přejít na náš e-shop a objednat si vše z pohodlí vašeho domova.

S tažným zařízením na Škoda Yeti se můžete vypravit na cyklistický výlet či dovolenou

Homologované tažné zařízení na Škoda Yeti je přínosem pro kutily, zahrádkáře, chataře i milovníky dobrodružství při cestování s obytným karavanem. Každý ví, že je to mnohoúčelová pomůcka, nezbytná součást jízdní soupravy, ovšem je tu ještě jedna věc, kterou bychom vám rádi připomněli. Nosič kol. Nosičů bicyklů existuje několik typů, ty nejznámější jsou snad ty střešní a na zadní (páté) dveře, ovšem tato řešení mají svá úskalí technického rázu. Především mohou kola v průběhu jízdy či manipulace s nimi přepadnout na karosérii vozu nebo na některé z oken a zhoršují i jízdní vlastnosti díky vyššímu těžišti a působení bočního větru.

znak automobilu Škoda

S nosičem kol na tažné zařízení tyto problémy odpadají, nosič i kola připevníte úplně jednoduše, vše je nízko nad zemí, na vaše bicykly za jízdy vidíte ve zpětném zrcátku a pravděpodobnost jejich pádu na karosérii či zadní okno je minimální.

Poznejte Vysočinu na kolech

Pokud uvažujete o nějaké bezpečné dovolené i bez covidových restrikcí a dáváte přednost České republice, máme pro vás tip, kam se s jízdními koly vypravit. Začít byste mohli třeba na Třeboňsku, Třeboňská pánev je rovinatá a nenáročná ani pro začínající cyklisty a rodiny s menšími dětmi. Troufnete-li si na mírně kopcovitý terén, můžete se odtud plynule přesunout na kolech či autem z Třeboně do Stráže nad Nežárkou a dále do Nové Bystřice a do Slavonic.

náměstí v telči

Trasu pak můžete prodloužit o zámek Dačice, Telč a odtud směřovat na Počátky, Pelhřimov a Pacov. A jste-li příznivci hornatějšího jízdního profilu, pak vám můžeme vřele doporučit Žďárské vrchy. V trojúhelníku mezi Žďárem nad Sázavou, Svratkou a Novým Městem na Moravě se nachází řada zajímavých cyklotras, přírodních památek a hlavně krásné výhledy do krajiny a božský klid. Ubytování tu lze zajistit v některém z malých penzionů v podstatě celoročně.

Proč je výhodné pořídit si kredenc do kuchyně a jak si poradit s výběrem v dnešní době?

Chcete si svou kuchyni vyladit do toho nejmenšího detailu a hledáte něco, co by ji oživilo? Pamatujete si na doby, kdy ještě v kuchyních bývala kredenc?

Proč je výhodné pořídit si kredenc do kuchyně a jak si poradit s výběrem v dnešní době?

Dnes už mladší ročníky tento výraz téměř ani neznají, kredenc, tedy skříňka, do které se ukládalo nádobí a příbory, se v dnešních moderních domácnostech už jen tak nevidí. Málokdo si na kredenc vůbec vzpomene, natož aby pro ni hledal vhodné místo ve své domácnosti. Pokud si ale vybavíte černobílé filmy nebo možná ještě prázdniny u babičky v dobách svého dětství, dojde vám, oč jde. Kredenc bývala honosně zdobená skříňka, ve které mívaly hospodyňky uloženo nádobí, obvykle sváteční a drahé nádobí, talíře a také příbory, které se moc nevyužívaly, ale i běžné nádobí nebo hrnce. Už si vzpomínáte? Máte rádi starožitnosti nebo jen přemýšlíte, jak udělat svou kuchyni dokonalou? Víme, jak dokonalosti dosáhnout.

pexels-photo-8903301

Dejte šanci staršímu nábytku

Kredenc měla typicky podobu větší skříňky, která bývala pěkně zdobená nebo malovaná ručně. Horní poličky bývaly zasklené a zvláště pak porcelánové nádobí pěkně vyniklo na pohled, uprostřed bylo volné místo a vespod byly skříňky s dvířky a také šuplíky určené na příbory. Kredence se velmi podobaly příborníkům, ale příborníky byly o něco menší a vešlo se do nich méně nádobí. Právě proto, že kredenc si každý představí jako elegantní skříňky z kuchyně, není radno ji zatracovat i v dnešní době. Moderní nábytek a hlavně celé kuchyňské sestavy už obvykle místo pro všechno nádobí obsahují, takže nač vlastně ještě cpát do kuchyně či jídelny samostatnou kredenc?

Pokud máte rádi starožitnosti, tak určitě neváhejte. I starší kousky nábytku můžete pěkně nakombinovat s modernou a kuchyň pak může vypadat zcela jinak, dostane nový a slušivý rozměr s nádechem starých časů. To dnes už doma opravdu jen tak někdo nemá. Pokuste se vždy sladit kredenc s barvou kuchyňské linky a dalšího vybavení, nezapomeňte, co chcete nechat vyniknout. Určitě tento pěkný kousek starožitného malovaného nábytku do kuchyně.

pexels-photo-7061392

Venkovský styl

I dnes se vyrábějí kredence, ale obvykle už je design přizpůsoben modernímu stylu, který dneska většina lidí v domácnosti má a udržuje. S bílou kredencí nešlápnete vedle, ovšem s malovanou a laděnou do retro stylu se budete moci chlubit každé své návštěvě. Kredence obecně navozují venkovský styl, klidně si tak můžete udělat radost a pořídit si ji i na chalupu. Třeba v případě, že doma místo mít nebudete.

Nejde jen o krásný kousek nábytku, jde i o praktickou skříňku, do které uschováte všechno své oblíbené nádobí.

Ochrana zraku

Zrak máme jen jeden, a pepř stojí za to jej řádně chránit. Důležité jsou sluneční brýle, protože ty nepřipustí zařízení, jenž ve velké míře může škodit.

Ochrana zraku

Zabraňte poškození

Zrak je pro člověka velmi potřebným vjemem, a proto bychom si ho měli vážit a chránit je před všemi škodlivými věcmi. Jestliže s ním máte nějaké problémy, tak neváhejte a navštivte odborníka, protože ten může sám či s pomocí moderních strojů odhalit problém zavčasu. U vážných problémů to totiž může skončit až ztrátou zraku, takže problém nesmíme zanedbat. Bohužel v de snům uspěchaném světě plném elektroniky dostávají dost zabrat, a proto je na místě dodržovat několik zásad.

ochrana zraku

Tou první by mělo být přestávky, protože sedět u displeje několik hodin v kuse neprospívá organismu celkově. Klíčové je rozhodně osvětlení, jinak oči více namáháme a v dlouhodobém horizontu to může znamenat zdravotní problémy. Jestliže nosíte brýle či čočky, tak dbejte na doporučení lékaře, aby Vám zrak zlepšovali a naopak nezhoršovali. Kvůli elektronice si, můžeme koupit brýle, jenž filtrují škodlivé modré světlo, takže se investice do nich rozhodně vyplatí.

Sluneční záření

V letních měsících si jej užíváme naplno, přičemž pro tělo je prospěšné, ale ve velké množství škodí, což platí i pro naše oči. Chránit se můžeme čepicí či kloboukem, aby nám do nich nesvítilo přímé Slunce. Mnohem více využívanou pomůckou jsou však sluneční brýle, přičemž pokud koupíme kvalitní, tak ochranu zajišťují ještě lépe. Aby filtrovali škodlivé záření, tak vždy musíme hledět na UV filtr, u kterého by neměla hodnota klesnout pod 400 nanometrů.

sluneční brýle

Problémem je také odraz paprsků, který však snadno vyřeší polarizace. Proto kupujte vždy brýle od solidních výrobců a trhům se raději vyhněte, abyste měli jistotu, že výrobek má udávané parametry. Zároveň je to skvělý doplněk, a proto se podívejte nabídku pánských slunečních brýlí. Ty nás ochrání, a ještě k tomu skvěle vypadají, což je klíčová kombinace. Cena není přehnaná, takže s nákupem těchto brýlí budete jistě spokojeni. Pokud je mechanicky nepoškodíte, tak nemusíte mít o životnost obavy.

Kabelky vyniknout při různých příležitostech

Kabelka může být praktický prvek, do kterého můžete schovat vše potřebné, ale také doplněk pro společenské události. Oblíbeným materiálem je kůže.

Kabelky vyniknout při různých příležitostech

Způsob využití

Nespočet žen vlastní nějakou kabelku, protože je to skvělý prostředek, ve kterém můžeme stále s sebou nosit veškeré potřebné věci, a ještě k tomu dobře vypadá. Při výběru nejdříve musíme zvážit, pro jaké příležitosti ji budeme nosit. Prvním a nejčastějším využitím je běžné nošení, protože můžeme mít u sebe stále třeba peněženku, deštník, kapesníky, pití a spoustu dalších důležitých věcí. Kdežto kabelky pro společenské události mají více oblé hrany a místo praktičnosti je zde brán větší ohled na design, aby se jednalo o pěkný módní doplněk.

hnědá kabelka

Na vzhledu u tohoto výrobku závisí vždy, přičemž kromě toho, že se nám líbí, tak by měl sedět také k našemu stylu oblékání. To samé platí i o barvě, přičemž takovou klasikou, kterou nic nezkazíte je černá. Důležité je volba materiálu, protože ty přírodní mají obecně náročnější údržbu. Dobré si prohlédněte vnitřní uspořádání, aby Vám nechyběli kapsy, do kterých můžete věci uspořádat.

Kůže

Když se podíváme na často volené materiály, tak do nich rozhodně můžeme zařadit kůži. Bývá to obecně dražší investice, ale za to se dočkáme jedinečného vzhledu a také delší živnosti, takže má i své zásadní výhody. Vždy musíme pamatovat na to, že tento materiál je citlivý, a proto se o něj musíme patřičně starat. Základ je impregnace, kterou je dobré pravidelně opakovat, protože zabrání vsakování vlhkosti a jiných nežádoucích procesů.

kožená kabelka

Nepřítelem je déšť a vlhkost, takže když už nám kabelka zmokne, tak ji nenechávejte uschnout na topení, ale přírodní cestou, protože taková náhlá změna teplot by mohla způsobit nevratné poškození. Tyto produkty nesmíme také přetěžovat, aby trvale nezměnili svůj tvar. Pokud Vám tedy náročnější péče nevadí a rádi byste si tento produkt pořídili, tak stačí navštívit internetový obchod s koženými kabelkami https://www.novakabelka.cz/kozene-kabelky/, na kterém už si stačí jenom vybrat a objednat zboží.

Jak odbourat nudu

V této moderní době plné elektronických her to snad ani není možné, a kdyby přece jen, mám zde radu, jak nudu vymýtit jednou pro vždy.

Děti, jak známo, potřebují pohyb, a to denně a neustále. Ležení s mobilem v ruce je třeba snížit na naprosté minimum a totéž je třeba udělat s vysedáváním v křesle. Je jedno zda u počítače, hraní her nebo prostě jen koukání na televizi. Vyženeme děti ven. Jenže co ony tady? Asi už neznají kopec her, co jsme znávali my, a tak neví co dělat. Jednoduché, kupte jim trampolínu a je docela dobře možné, že pak budete mít opačný problém, totiž dostat je domů.

Za tímto výrobkem už nemusíte nikam jezdit, stačí se podívat na odkaz v tomto článku níže, a máte to hotovo. Firma Good jump zde nabízí nepřeberné množství těchto výrobků. Pokud si nevíte rady, jak vybrat, vůbec to nevadí, protože vám zde lidi k tomu určení rádi s výběrem pomohou.

trampolína se sítí

Pokud jste si tedy již vybrali, pamatujte na to, že žádná věc netrvá věčně a také že má každá svoji životnost. Je jedno jaká věc, nebo součástka to je. Prostě časem „odejde“, a to u všeho možného. Proto se doporučuje si i k nové trampolíně raději ihned koupit nějaké náhradní díly. Asi nebudete vědět které, takže zde opět poradí zkušený prodavač. Stačí jen zavolat na číslo z webové stránky a náhradní díly na trampolínu budou vaše. I s odbornou radou k montáži.

trampolína

Nejvíce namáhaná bude asi dopadová plocha, která má však životnost velmi, velmi dlouhou. Na druhém místě to budou pružiny, a právě ty je třeba kontrolovat a občas, sem tam, nějakou vyměnit. Nějaká matice se také bude hodit, a to další vám řeknou odborníci.

Nepodceňujte tento nákup náhradních dílů. Trampolína jako taková sice nějak náchylná k vadám není, ale je třeba se na to celé dívat i z hlediska bezpečnosti a prevence.

Takže nyní víte, co je potřeba a můžete směle začít objednávat.

Několik tipů na práci se sáčky na zip

Skladování máku – kupovat mletý mák je sice pohodlnější, ale poměrně riskantní. Jednak nevíte, co se při mletí do máku objevilo, a pak mletý mák velmi rychle žlukne – ztrácí na kvalitě. Žluklý mák poznáte podle chuti, je nepříjemně hořký. Pokud je ovšem rovněž hořký i čerstvě namletý mák, pak jej nekonzumujte, neboť může obsahovat mnoho nebezpečných opiátů. Kupujte pouze z osvědčeného zdroje, např. od tuzemských pěstitelů, kteří vám jej doručí přepravní službou. Mák vám doma vydrží několik měsíců, pokud je nemletý a v celých zrnkách a skladovat jej lze v uzavíratelných sáčcích na zip. Mák v sáčcích uložte mimo dosah denního světla, v chladnější místnosti, která může být i vlhká (třeba sklep), neboť dovnitř sáčků se vlhkost nedostane.

sáček na zi

Pořiďte si ruční mlýnek na obilí spojený s vločkovačem – v mnoha informačních zdrojích se propaguje zdravá výživa a spolu s ní i konzumace celozrnné mouky, která by měla nahradit zejména tu bílou, pšeničnou, s obsahem lepku. Když si koupíte celozrnnou mouku, opět, jako např. u máku, nevíte, jak dlouho byla skladována, a v jakých podmínkách. Vůbec nejlepší postup je, nakoupit celá obilná zrna v BIO kvalitě a umlít si mouku doma, vždy k aktuální potřebě, nejlépe na ručním mlýnku. Máte pak k dispozici to, co mívali naši předkové po staletí – čerstvě mletou celozrnnou mouku s obrovským obsahem živin, bez konzervantů a dalších chemikálií. Obilná zrna lze opět kupovat do zásoby, v zip sáčcích vydrží i několik let bez úhony.

ovocné musli

Dopřejte dětem směs ořechů a sušeného ovoce – k svačině do školy, na výletě, na dovolené, při sportu či dětských hrách mohou mít vaše ratolesti po kapsách namísto sladkostí tuto alternativu k doplnění energie. Na rozdíl od sušenek, oplatek, čokolády a bonbónů jim doplní kromě energie i potřebné minerály, vitamíny a vlákninu. Směs oříšků, semínek, rozinek, sušených višní, švestek, meruněk, malin, brusinek, borůvek a dalšího sušeného ovoce snadno vytvoříte během pár minut a v sáčku na zip https://www.2pack.cz/sacky-pytle/zip-sacky-2pack poslouží dětem, ať budou kdekoli.

Konferenční stolek z masivu se pod vámi nerozpadne

Uvažujete o pořízení nábytku a rozhodujete se nad tím, zda dát přednost dřevotřískovým deskám, nebo raději důvěřovat výrobkům z masivu?

Proč dát přednost masivu

Krásně vypadá – stačí jen letmý pohled na výrobek z masivního dřeva a dokážete dobře posoudit, jak je krásný. Dřevo se snadno opracuje do rovných i oblých tvarů a zanechává jedinečnou stopu v podobě letokruhů, kterou nedokáže žádný stroj ani výpočetní technika přesně napodobit. Zkrátka vždy poznáte, že máte co do činění s čímsi umělým. A mít doma cokoli ze dřeva je docela jiná zkušenost, nežli důvěřovat syntetickým materiálům, vyrobeným přímo či nepřímo lidskou rukou.

stolek z masivu

Nezapáchá – dřevo nádherně voní, na rozdíl od dřevotřísky a jiných syntetických materiálů. Pochopitelně záleží na tom, jak je zpracováno a ošetřeno na povrchu, ale stále tu máme původní přírodní surovinu, jejíž vůně je přirozená a nevyvolává žádné alergie.

pohoštění na stolku z masivu

Neuvolňuje ftaláty ani formaldehyd – některé plastické hmoty a dřevotřískové desky mohou obsahovat toxické chemikálie, které se postupně uvolňují do ovzduší a zaplavují domácí prostředí. Proč si tedy zbytečně kazit domácí prostor, který by měl primárně sloužit k odpočinku a poklidné relaxaci a regeneraci? Masivní dřevo samo o sobě žádné toxiny neobsahuje, a jestliže je vhodně povrchově upravené, máte doma výrobek, který neublíží ani dětem či alergikům.

Nerozpadne se – pevné i rozebíratelné spoje jsou u masivního dřeva mnohem stabilnější a pevnější, u dřevotřískových desek se spoje rozviklávají a mohou se i vylomit. Rozhodně nejsou vhodné pro větší zátěž a dynamické namáhání. Dřevotříska je po technické stránce zkrátka podřadnější a pro mnoho typů nábytku dokonce naprosto nevhodná. Životnost postelí, psacích a jídelních stolů, konferenčních stolků z masivu, šatních skříní či komod je u dřevěného masivu mnohem delší.