Každý z nás může být vědec

Zvídavost. To slovo je tak milé, zejména je-li ve spojení s chováním malých dětí. Ti z nás, kteří už své malé ratolesti odchovali si jistě vzpomenou na ta batolecí léta, když děťátko zkoumali všechny nástrahy svého okolí, učilo se chápat jejich smysl a tím se samo nevědomky zdokonalovalo ve svém vývoji. Přiřadili jsme sice zvídavost do věku raného, nicméně ona zvídavost je v každém z nás. Ano, v každém. A troufnu si tvrdit, že i v těch, kteří zarytě kroutí hlavou, že v jejich případě to není v žádném případě pravda. Jistěže, že je. V každém z nás pochopitelně ten majáček zvídavosti zabliká při jiných příležitostech, ale je v hlavě každého z nás. Krásný příklad za všechny. Někdo z Vašeho okolí umístí na stůl (doma či v práci) zabalený balíček, na kterém je Vaše jméno. Je snad někdo, kdo by balíček nerozbalil, uklidil do skříně nebo ho dokonce vyhodil mezi odpadky? Každý tu zvídavost vyvolá a do balíčku se podívá.

podívá

Ostatně – co je na tom špatného? Člověk tento předpoklad geneticky dán, takže v přiměřené míře je takové zkoumání okolí v pořádku. Člověku, kterému byly tyto genetické předpoklady dány do jeho základu ještě výrazněji než běžným lidem, stávají se vědci. Jejich údělem je zabývat se zjišťováním nových souvislostí, hledání příčin, doplňování chybějících částí řetězce, a tak bychom mohli pokračovat.

vědcem ve svém okolí stává

Věda je důležitá pro každého z nás. Ne každý z nás ovšem zvládne pracovat na profesionální úrovni, proto musí ta část lidstva, která nebyla tolik obdařena, důvěřovat a podporovat tu (použijme to slovo, ačkoliv nemá jít o vyzdvihování nad jiné) část šikovnější. Ovšem každý z nás se může seznamovat s poznatky vědců, které jsou přeloženy do jazyka běžných lidí. Tyto poznatky jsou důležité pro naši společnost. Ano, ne každý z nás může být vědcem, určitě se ale může stát nositelem důležitých myšlenek, které přenáší do svého okolí a svým způsobem se i vědcem ve svém okolí stává.

Zvěrokruhem k vyšší úrodě zeleniny

Během posledních desetiletí se směr v zemědělství stále více obrací ke sledování astronomických a vesmírných jevů, které ovlivňují jednotlivé oblasti v zemědělství, jako je větší výnos zemědělských plodin a produktů, také mají vliv na jejich kvalitu a rovněž výživové bohatství. Jednotlivé impulsy z kosmu se pohybují mezi dvěma a čtyřmi dny, v čas, kdy měsíc prochází určitými souhvězdími zvěrokruhu.

Zvěrokruh

Tento rytmus je však někdy narušen. Tak se mohou například planetární pozice v jednotlivé dny překrývat, jejich impulsy se změní, anebo pozice trigonu planet aktivují další prvek vlivu, který v tento den sděluje Měsíc. Také dny, kdy Měsíc stoupá, nebo naopak klesá, mají většinou negativní vlivy na růst rostlin na Zemi. Tyto negativní vlivy se pak o to více když se dvě souhvězdí setkají v průsečíku svých drah, čemuž se říká uzly. V takových případech nastávají zatmění planet. Od nich je přicházející kosmický účinek na Zemi přerušen, nebo je změněn. Takováto období nejsou vůbec vhodná pro setí a sklizeň. Pokud nastanou tyto nepříznivé doby, které jsou způsobené zatměními planet, uzlovými polohami Měsíce nebo planet, případně negativně působící konstelace hvězd, jsou v kalendáři zemědělce vynechány. Pokud je však z časových důvodů nucený sázet v těchto nepříznivých obdobích, je možné si potom vybrat příznivé dny pro okopávání a tím dosáhnout mnohých zlepšení. Každé jednotlivé časové období Zvěrokruhu náleží určitému prvku, počasí, typu rostlinných orgánů a produktů. Také včelí produkty jsou zde zahrnuty.

Zelenina

Ryby-voda-deštivo-listová zelenina-peče o včelstvo. Beran-oheň-teplo-ovoce, plody-sběr nektaru. Býk-země-chladno-kořeny-plástve. Blíženci-světlo- větrno-květy-sběr pylu. Rak-voda-deštivo-listová zelenina- peče o med. Lev-oheň-teplo-ovoce-sběr nektaru. Panna-země-chladno-kořeny-plástve. Váhy-světlo-větrno-květy-sběr pylu. Štír-voda -deštivo- listy-péče o med. Střelec-oheň-teplo-ovoce-sběr nektaru.  Kozoroh-země-chladno-kořeny-plástve. Vodnář-světlo-větrno-květy-sběr pylu. 

Je vědecky dokázáno, že hraní her nemá vliv na chování dítěte

Videohry jsou v dnešní době hodně diskutovaným tématem. Jedná o jedno z nejrychleji rostoucích odvětví a také nejvíce výdělečných. Lidí, kteří chtějí hrát hry stále nezastavitelně přibývá. K hraní videoher se dostává i starší generace. Všechny tato témata poukazují na to, že hry a celkově virtuální svět se den co den dostává do popředí. Jenže bohužel je kolem videoher mnoho předsudků. Jako například, že jejich hraní zhoršuje chování dětí a inspiruje je k kriminální činnosti. Do této kontroverze se přidala i věda, aby nám poukázala, jestli je to pravda nebo ne.

 

dítě u počítače

 

Kupodivu vědci zjistili, že hraní videoher jakéhokoliv rázu nemá přímý vliv na chování dítěte. Samozřejmě se najdou jedinci, kteří se zkrátka neumí chovat, ale není to zapříčiněno hraním her. Vědci testovali několik nezávislých dětí, kteří hráli stejnou hru a sledovali v nějakém časovém horizontu změnu jejich chování. Dokázalo se, že tedy hraní videoher nemůžeme připínat špatnému chování dítěte. Jistě se najde někdo, kdo chování svého dítka připíše právě hraní her. Spíš by rodiče podobných děti měli hledat důvod změny jejich chování jinde. Nevylučuje se, že se někteří jedinci mohou inspirovat videohrami. Zejména ti, kteří na nich tráví opravdu mnoho času a nerozvíjí své schopnosti jiným způsobem. V případě, že dítě necháme hrát libovolný počet hodin hry na počítači, může se z toho velice jednoduše stát závislost, které se pak těžko zbavuje a může to vést ke zhoršení chování doma i v kolektivu. Všeho s mírou.

 

herní ovladač

 

Na druhou stranu se ukázalo, že hraní her dokáže zlepšit schopnosti dítěte se soustředit, řešit problémy a lépe komunikovat. Je to z důvodu jak jsou některé hry postaveny. Nutí nás přemýšlet, orientovat se v prostoru a v některých jsme nuceni komunikovat s lidmi, kteří sedí na druhé straně za PC. Takže pokud budete hrát hry střídmě a s rozumem, uvidíte, že vám to může i prospět.

Multifunkční bazénové tablety

Díky jedné tabletě už se nemusíte o nic víc starat. Pomocí jedné tablety vyřešíte hned několik problémů bazénové vody a nemusíte přidávat dalších deset přípravků. Jeden přípravek, který vyřeší všechny problémy. Nebudete si muset dělat starosti a jistě Vás bude příjemně hřát i pocit, že neutratíte tolik peněz za dalších pět přípravků, ale že těchto pět máte již v jednom produktu.jump
· Zjednodušení nejenom pro nás, ale díky moderním a inovativním technologiím se multifunkční tablety stávají lepšími i pro vodu
Nemusíme platit za x přípravků, které bychom následně doma do našeho domácího bazénu sypali. Nemusíte myslet ani na to, které a jaký typ se hodí právě do vašeho bazénu. Postačí jeden produkt a máte vystaráno. Navíc díky moderní výrobě jsou tyto produkty šetrnější k přírodě, jsou žádanější, protože obsahují hned několik účinných látek najednou a proto nám usnadňují práci i čas. Navíc se velice snadno umisťují do plováku nebo dávkovače, kde se postupně rozpouští a uvolňují účinné složky do vody. Tam se rozptýlí a vy si můžete užívat koupání po celou dobu sezóny, aniž byste se museli bát o své zdraví nebo bezpečí z hlediska hygieny třeba u vašich dětí.

Úprava bazénové vody

Multi tablety 5v1 představují šikovné řešení pro každého, kdo má domácí bazén a potřebuje nějakým způsobem upravovat vodu v něm. Tento malý pomocník kompletně zabezpečuje optimální koncentraci aktivního chloru ve vodě. Stabilizuje hodnotu PH. Udržuje vápenaté a hořečnaté ionty v rozpustné formě, což je důležité, protože jinak by se nám vznikající inkrusty usazovaly na bazénové stěhy a na dalším příslušenství. Usnadňují vysrážení nečistot, které se následně snadněji dostanou do bazénové filtrace.
· Existují ve velikostech MINI, MAXI a GRAND. Mini jsou vhodné do malých bazénů, maxi do středních a velkých typů domácích bazénů a grand do těch největších, kde přesahuje objem vody padesát metrů krychlových. cpool