Ženy na sebe zapomínají

Jak by si ženy měly zpříjemnit den? Ženy o sebe kvůli dětem přestávají pečovat, jelikož na sebe nemají čas. Veškerý svůj čas věnují dětem, pak časem, když jsou děti starší, tak i práci. Žena by si zasloužila pro radost květinu. Často si můžete všimnout, že některé ženy dostávají květinu jen na nějaký svátek či narozeniny. A tím to končí. Je důležité ženě koupit jen tak květinu z lásky. Uvidíte ten rozzářený obličej. Další věcí, kterou si ženy často zpříjemní den, tak je dobrá snídaně, oběd či večeře se svým drahým anebo s kamarádkami. Někdy to může být i dobrý drink, který jim den zpříjemní.

žena

Co takové nákupy? Žádná žena nepohrdne novou kosmetikou, dekoracemi do bytu či oblečením. Blíží se léto, takže nesmí chybět šaty, sukně, lehké bundičky, plavky. Některé ženě může dělat radost, když si může koupit knihu, se kterou si sedne do křesla, udělá si čaj a ponoří se do příběhu. Zpříjemnit den dokáže masáž zad, ale i manikúra a pedikúra. Žena toho za svůj život nachodí hodně, ruce namáčí do dřezu. Proto si zaslouží péči, ať už je to masáž nohou a rukou nebo nalakované nehty. Udělat si radost jde i šperkem, který ženu rozzáří ještě více. Ať už je to prsten, řetízek či náramek nebo náušnice.

žena

Kadeřnice je také zpříjemněním dne. Necháte si udělat účes, můžete změnit svůj střih, nechat se obarvit. Pokud žena není obrovský extrovert, tak není k zahození si zajít do kina, ať už sama, pokud si opravdu chcete odpočinout anebo s přáteli. Co se týče dlouhodobějšímu zlepšení dne, tak je příjemné strávit celý den s kamarády, tím myslím např. celý den někde na výletě. Přestanete myslet nad dennodenními starostmi a uvolníte se. Nezapomínejte na sebe, ženy toho dokážou hodně, jsou silné, takže si za celý život zaslouží jen to nejlepší, a hlavně si zaslouží ten čas pro sebe. Jen tak si na sebe čas neuděláte.

YOKO ONO

Yoko Ono se poprvé setkala s Johnem Lennonem, členem slavné kapely The Beatles, v roce 1966. V londýnské galerii, před zahájením své první samostatné výstavy. Byla to podle jejich vyznání láska na první pohled. V roce 1969 spolu uzavřeli sňatek. Od té doby začala Yoko svého muže, Johna Lennona doprovázet do nahrávacího studia. A dodnes není úplně jasné, jakou roli sehrála v rozpadu této kapely v roce 1970. V té době už manželé Lennonovi zakládají skupinu Plastic Ono Band. Se kterou vystupují na veřejných akcích, které jsou zaměřeny na protest proti válkám. Mírové happeningy, politicky angažované, vyhledává čím dál tím více mladých lidí. Pro svoje apolitické postoje se stávají ikonami té doby. Jedním z nejznámějších se stal při návštěvě Montrealu s názvem Bed in, kdy novomanželé strávili 8 dnů v posteli, vzývali mír a společně s přáteli nahráli kultovní skladbu Give Peace a Chance. V roce 1980 se John Lennon stal obětí atentátu. Zemřel těsně po vydání nového společného alba Double Fantasy.

Láska na první pohled

Yoko Ono se narodila v roce 1933 do bohaté japonské rodiny. Jako nejstarší ze tří sester. Od dětství hrála na klavír a učila se zpěvu a hudební kompozici. Otec bankéř se pracovně přemístil do Ameriky a po skončení druhé světové války se Yoko vydává za ním. Pokračuje ve studiu hudby a dostává se do světa avantgardních umělců. V polovině šedesátých let se stává součástí uměleckého hnutí Fluxus. Tvoří umělecké předměty, zabývá se videoartem a vydává knihu básní Grapefruit.  V roce 1971 se maželé Lennonovi stěhují do Ameriky.

Umělecký objekt

Kde se jim v roce 1975 narodil syn Sean, o kterého se stará převážně otec. Matka pracuje na svých objektech. Od osmdesátých let až dodnes žije Yoko v Dakota House na newyorském Manhattanu. Během svého života obdržela tato mimořádná žena za svou uměleckou práci mnohá ocenění. Grammy za album roku, cenu Helen Caldicottové za propagaci míru, čestné doktoráty na uměleckých školách v Chicagu a Liverpoolu. Yoko Ono tvoří dodnes. Skládá muzikály, pořádá hudební vystoupení v doprovodu kapely svého syna či výstavy uměleckých prací. Jak svých, tak i litografií, které vytvořil John Lennon. V roce 2003 dokonce navštívila Prahu, kde osobně zahájila na Kampě expozici Woman´s room.

Jóga aneb proč je dobré se ji věnovat

Pokud se józe nevěnujete a ještě jste jí nevyzkoušela, nemohla jste dosud pocítit, jaký dopad má na vaše tělo a jaká všechna pozitiva vám do života přinese. Pravděpodobně jste už slyšela, jak je jóga zdravá a má velmi dobrý vliv na vaše tělo i duši, ale pokud ji sama nevyzkoušíte o ničem takovém se nikdy nepřesvědčíte.

jóga u moře

Důležitá je pravidelnost

Možná víte, že to samé platí nejen u každého sportu, ale pravidelnost je důležitá zejména pro meditaci, pokud chcete pocítit nějaké výsledky. Meditace je totiž k józe velmi blízká. Ale zatímco meditace vám pomůže k vnitřnímu klidu a duševní rovnováze, jóga spojuje psychickou pohodu společně s fyzickou výkonností. Zeptejte se nějakého sportovce například trenéra nějakého sportu a pravděpodobně vám sám řekne, že ke svým pravidelným tréninkům zakomponoval i jógu. Jóga vám totiž umožní zpevnit celé tělo, zlepší vám koordinaci a rovnováhu, stanete se k sobě laskavější, vyrovnanější a trpělivější. Především budete mnohem více pružnější a předejdete zkráceným svalům. Abyste však viděla brzo výsledky, je nutné se józe věnovat pravidelně. Je určitě dobré se ji věnovat každý den i kdyby na 10 minut, pokud nemáte příliš času. Je dobré se věnovat józe ideálně ráno, než například vyrazíte do práce a tím vás nastartuje na celý den či až večer třeba před spaním, kdy chcete svoje tělo již zklidnit a zpracovat celý den. Je velmi důležité, umět si sama na sebe najít vždy alespoň trochu času.

žena a jóga

Která jóga je pro vás ideální?

Ačkoli vám možná budete připadat, že jóga je jen jedna, existuje mnoho druhů v závislosti na tom, čemu se přesně chcete věnovat ve své jógové praxi. Můžete se zaměřit zejména na protažení svého těla, k čemuž je vhodná především powerjóga, ačkoli ta nepatří mezi tradiční druhy jógy a oproti všem jiným stylům je poměrně rychlá. Ostatní druhy jógy se provádějí pomalu a plynule s hlavní tolerancí ke svému tělu a dechu. Pokud vám ale jde o psychické zklidnění a uvolnění napětí ve vašem těle, můžete zvolit jakýkoli jiný druh či styl jógy. Mezi oblíbené se řadí vinyasa jóga, jin jóga či hatha jóga. Každá se liší podle technik a plynulosti prováděných pozic. Pokud se chcete zaměřit zvláště na dechová cvičení a nalezení vnitřní rovnováhy, je vhodná i klasická meditace.

Jak efektivně cvičit v pohodlí domova

Cvičení doma má své výhody, nemusíte nikam chodit, ušetříte peníze za lekce či členství ve fitness centru a pokud máte doma děti, zapojit můžete i je. Jediné co budete potřebovat je disciplína. Tak jdeme na to.

Cvičební plán

Aby bylo cvičení doma skutečně efektivní, musíte mít plán a ten dodržovat. Vezměte si k ruce diář a vepište k dnům v týdnu cvičení x volno. Pro začátek postačí cvičit 2x týdně po 45 minutách. Jaké cvičení vás bude bavit? Tanec, zumba, posilování nebo cvičení na fitness míči?

Tip: zahoďte váhu a vytáhněte metr. Chcete-li cvičením shodit pár kilogramů, nevažte se, ale měřte. Postačí vám obyčejný krejčovský metr. Jak je známo svaly váží více, než tuk. A to, že se váha nehýbe nebo jde naopak nahoru, by pro vás mohlo být demotivační.

cvičení

Inspirace

Nevíte, jak přesně máte cvičit nebo cítíte, že už potřebujete změnu? To je ohromná výhoda cvičení doma. Lekce si totiž můžete přizpůsobovat podle svého. Na internetu najdete nespočet videí a návodů na různá cvičení. Vyhnete se tak stereotypu a vaše postava bude za pestrost také ráda.

Tip: cvičení doplňte zdravou životosprávou, zaměřte se na kvalitní potraviny, dostatek tekutin a spánku

jídlo

Zapojte děti

To, že se vám pod nohama batolí ratolest, nemusí být nutně důvod cvičení odložit. Nemáte hlídání? Zkuste prcka do cvičení také zapojit nebo ho použijte (bezpečně) jako živé závaží. 

Tip: místo činek můžete použít lahve s vodou

Buďte na sebe hodná

Cvičení neberte jako povinnost přes kterou nejede vlak. Spíše to berte jako zábavu a možnost dostat se u toho do formy. Když byste se do cvičení nutila, mohlo by se vám zprotivit a pak už by byla jen otázka času, kdy byste s ním sekla. Chvalte se za každý drobný úspěch a sem tam si dopřejte i malou drobnost pro radost. Kupte si novou knížku, zajděte si na masáž, kupte si dobrý čaj nebo vyrazte s kamarádkou do divadla.

Tip: necvičte ve starých, vytahaných teplácích a tričku. Vždy se převlékněte do hezkého a dobře padnoucího sportovního oblečení