Žena

Jak efektivně cvičit v pohodlí domova

Cvičení doma má své výhody, nemusíte nikam chodit, ušetříte peníze za lekce či členství ve fitness centru a pokud máte doma děti, zapojit můžete i je. Jediné co budete potřebovat je disciplína. Tak jdeme na to.

Cvičební plán

Aby bylo cvičení doma skutečně efektivní, musíte mít plán a ten dodržovat. Vezměte si k ruce diář a vepište k dnům v týdnu cvičení x volno. Pro začátek postačí cvičit 2x týdně po 45 minutách. Jaké cvičení vás bude bavit? Tanec, zumba, posilování nebo cvičení na fitness míči?

Tip: zahoďte váhu a vytáhněte metr. Chcete-li cvičením shodit pár kilogramů, nevažte se, ale měřte. Postačí vám obyčejný krejčovský metr. Jak je známo svaly váží více, než tuk. A to, že se váha nehýbe nebo jde naopak nahoru, by pro vás mohlo být demotivační.

cvičení

Inspirace

Nevíte, jak přesně máte cvičit nebo cítíte, že už potřebujete změnu? To je ohromná výhoda cvičení doma. Lekce si totiž můžete přizpůsobovat podle svého. Na internetu najdete nespočet videí a návodů na různá cvičení. Vyhnete se tak stereotypu a vaše postava bude za pestrost také ráda.

Tip: cvičení doplňte zdravou životosprávou, zaměřte se na kvalitní potraviny, dostatek tekutin a spánku

jídlo

Zapojte děti

To, že se vám pod nohama batolí ratolest, nemusí být nutně důvod cvičení odložit. Nemáte hlídání? Zkuste prcka do cvičení také zapojit nebo ho použijte (bezpečně) jako živé závaží. 

Tip: místo činek můžete použít lahve s vodou

Buďte na sebe hodná

Cvičení neberte jako povinnost přes kterou nejede vlak. Spíše to berte jako zábavu a možnost dostat se u toho do formy. Když byste se do cvičení nutila, mohlo by se vám zprotivit a pak už by byla jen otázka času, kdy byste s ním sekla. Chvalte se za každý drobný úspěch a sem tam si dopřejte i malou drobnost pro radost. Kupte si novou knížku, zajděte si na masáž, kupte si dobrý čaj nebo vyrazte s kamarádkou do divadla.

Tip: necvičte ve starých, vytahaných teplácích a tričku. Vždy se převlékněte do hezkého a dobře padnoucího sportovního oblečení