Ženy

Jak v sobě probudíte dětskou hravost

Hrajte si

Vyzvěte děti na souboj v člověče, nezlob se, prší nebo černém Petrovi. Až vyrazíte ven s křídami, neseďte jen čekajíc na lavičce, ale aktivně se také zapojte. Malujte co vás zrovna napadne. Během tvořivých činností, zapojujete pravou mozkovou hemisféru, kde sídlí kreativita a sny. Děti používají převážně tu pravou, zato my dospělí tu levou. Jistě vás nepřekvapí, že v té levé najdeme logiku a kritické myšlení.

Navštivte hračkářství

Výběr hraček se od toho, kdy jste byla malá vy asi značně liší. Běžte omrknout co mají na výběr děti dnes. Zasněte se a představte si, že jste opět ta malá holčička, co byste si vybrala? Nespěchejte a užijte si svůj čas kocháním se panenkami, kočárky a koníky. 

hra

Hledejte jiná řešení a kombinace

Děti jsou úžasné v tom, jak jim pracuje fantazie a kreativita. Dokážou vymyslet opravdu neobvyklá řešení dost kolikrát lepší, než ta naše dospělácká. Zkuste to jako oni. Nedělejte věci automaticky a rutinně a zapřemýšlejte, jak by šly udělat jinak. 

Zpívejte a tančete

Děti jsou úžasně bezprostřední. Dostanou uprostřed ulice chuť tančit? Tak začnou tančit. Vy to asi takhle neuděláte, ale doma si pusťte své oblíbené songy a zpívejte si během vaření, úklidu a běžných činností. Když dostanete chuť, tančete.

bazén

Vyrazte do aquaparku

Pozvěte přátelé do aquaparku. Tobogány, klouzačky a umělé vlny čekají jen na vás. Pořádně se vyřaďte a na chvíli neřešte svou postavu ani rozmazanou řasenku. Výlet si dosyta užijte.

Tvořte

Jakákoliv kreativní činnost je skvělá. Naučte se plést šály, malovat akvarelem, zdobit dorty nebo vytvářet adventní věnce. A když vás to chytne, přihlaste se na kurz. 

Malé výzvy

Pamatujete, jak jste jako malá se školkou hrála „kdo šlape na čáry ten má doma komáry“? Vymýšlejte si podobné malé výzvy i teď. Například: během jízdy autem se naučit nazpaměť SPZ auta, které jede před vámi nebo vyběhnout schody do 4. patra dřív, než tam přijede výtah.