Zahradníkův měsíc

Vždy znovu a znovu si všímáme toho, jak měsíční vlivy, v kombinaci s postavením s ostatními planetami a také celými souhvězdími, dokáží podpořit, ovlivnit, anebo naopak zcela zastavit růst rostlin. Zdá se býti důležité tyto vlivy rozpoznat a jejich síly potom náležitě využít při pěstování užitkových i okrasných rostlin na zahrádkách. Zrovna jsou tyto kosmické vlivy velice přínosné pro chovatele včel. Určité vesmírné vlivy z Měsíce a souhvězdí podporují růst a kvalitu plodnic.

Zelenina

Tyto vlivy na rostliny je možné  podporovat osevními a pečovatelskými pracemi v přesně dané hodiny. Některé vlivy potom působí určitým způsobem i po celý den. Mnohdy se přihodí to, že přírodní jevy, nebo očekávané počasí narušují a přerušují obecné povětrnostní podmínky. Jedná se o jiné vesmírné konstelace, které zakrývají impuls lunárního zvěrokruhu a mohou změnit, a tím zároveň i zvýhodnit růst jiné části pěstovaných rostlin. Pokud je Měsíc v nejnižší poloze na své oběžné dráze, stává se vzestupným. Každý den opisuje větší a větší oblouk na obloze. Vychází na severovýchodě a zapadá na severozápadě. Vzestup Měsíce by se neměl zaměňovat s dorůstajícím Měsícem.

Konev

Během tohoto období vycházejícího měsíce je šťáva a míza v rostlinách velice silná. Rostliny jsou ve svých horních částech velice šťavnaté a plné síly vitality. Tato doba dorůstajícího Měsíce je příznivá pro řezání roubů. Pokud nastanou konstelace ovocných dní, můžeme v tomto období zvýšit jejich účinek, pokud se zaměříme na péči o rostliny, které nesou ovoce.  Naproti tomu v případě kvetoucích rostlin je třeba využít dní, které odpovídají konstelacím období kvetení.  V tento čas je vhodná doba k roubování. Rovněž ovoce, které sklidíme v tomto čase květu, vydrží déle čerstvé a šťavnaté při skladování. Zrovna tak je vhodná doba i na kácení vánočních stromků, jejich jehličí dlouho drží a vůně je nejintenzivnější.

Alternativa ku tradičnímu stylu bydlení

Bydlení už dávno není tak levné jako dříve. To však neznamená, že ho musíte za nabízené ceny kupovat. Jsou zde i cenově dostupnější alternativy.

Alternativa ku tradičnímu stylu bydlení

Není pro vás možné najít ve svém blízkém i středně blízkém okolí vhodné bydlení pro vás a vaši rodinu? Není se čemu divit. Mnoho se nestaví a když už se něco vyskytne, prodává se to za neuvěřitelné peníze. Koupit dnes byt o dvou pokojích po milion korun, to je vyloženě výhra ve sportce. Samozřejmě, v malých obcích je ještě možné občas zavadit o inzerát, který nabízí slušné bydlení za relativně slušné ceny, ale to je už spíše rarita. Většinou se prodávají byty i za několik milionů, hlavně v zajímavých lokalitách.

Domek na kolečkách

Nyní mají zájemci o cenově zajímavé bydlení možnost přečkat toto drahé období někde v podnájmu a snažit se ušetřit, což se asi nepovede, jelikož se má zdražovat, nebo se zkusit poohlédnout po něčem trochu jiném. Třeba takové mobilní domy https://www.lavarohouse.cz/ nové generace rozhodně nevypadají vůbec zle. Nečekejte nic extra, ale kdo chce bydlet vkusně, bezpečně a za dobré peníze, ten by o tom měl alespoň uvažovat.

Vkusné bydlení

Už dávno by neměl nikdo zaměňovat pouťové karavany za mobilní domy. Krom kol v podstatě nemají nic společného. Karavany se rozhodně nedají používat dlouhodobě, alespoň ne ve větším množství lidí. Jedná se o jednorázové bydlení, které je vhodné pro jednoho člověka. Moderní mobilní domy jsou ale koncipovány trochu jinak, jako celoroční bydlení vhodné o pro menší rodiny. Ano, nejsou zase tak velké jako standardní byty, ale často za ně dáte i třetinu peněz a nabízejí skoro to samé, někdy i více.

Domek na prodej

Jedním z pomyslných jazýčků na váhách může být i fakt, že nejde o budovy. To může znít jako marginálie, ale rozhodně není. Zatímco při koupi, byť i malé nemovitosti, musíte běhat z úřadu na úřad, v tomto případě to potřeba není. Ano, jednou budete muset cestu na stavební úřad absolvovat, a sice kvůli ohlášce, ale pak už budete mít v toto směru klid. Úřady totiž berou mobilní domy skoro jako psí boudy. A to proto, že nemají základy.

Je možné používat i u nás mobilní dům k trvalému bydlení?

Jednou ze základních věcí, které mnoho lidí považuje za nezbytné, je domov. Jistě, existují i ti, co jej nemají. Avšak naprostá většina jej má. Ovšem zdaleka ne všichni lidé jsou stejní. Některým vyhovuje bydlet někde, kde to znají a kde mají přátele a rodinu. Pak jsou ale i takoví, kteří nechtějí dlouho zůstávat na jednom místě a nechtějí se vázat. I ti ale potřebují mít kde spát.

Právě pro ně jsou proto určeny mobilní domy top-mobilnidomy.cz. V podstatě se jedná o karavany, vybavené veškerými základními potřebami, které může člověk chtít, jako je toaleta, tekoucí teplá i studená voda či elektřina. Jejich nespornou výhodou je, že když se vám na některém místě přestane líbit, jednoduše nastartujete motor a odjedete jinam.

karavan1

Tento trend k nám přišel ze Spojených států Amerických, kde je tento způsob bydlení relativně rozšířený. Dokonce zde existují i speciální parkoviště pro karavany, kde mohou dlouhodobě zůstávat, než se jeho majitel rozhodne jet dál. Ovšem otázkou je, zda je tento způsob života vhodný i pro naše podmínky. Zde totiž máme hned několik významných rozdílů.

Tím prvním je fakt, že vzdálenosti jsou zde mnohem menší. Zatímco v USA můžete cestovat za příbuzným i dva dny, u nás můžete dojet z jednoho konce republiky na druhý za pár hodin. Není tedy nutné řešit, kde budete po cestě přespávat.

karavan2

Dále je zde zima. V jižní části USA neklesají teploty ani v tomto období nijak nízko. Ovšem u nás je situace jiná. Zima může způsobit, že se nám nebude chtít ven. A být zavřený celý den na malém prostoru (protože karavany nijak velké nejsou) také není ideální, zvláště pokud tam nebydlíte sami.

Je tedy na zvážení každého z nás, zda je pro nás zrovna mobilní dům to pravé, nebo zda se raději spokojíme s tím klasickým. Každý má své výhody i nevýhody, a my musíme zvážit, co je pro nás lepší. Jen tak budeme nakonec spokojeni.

Ručte nemovitostí a získejte až 70% z jejího odhadu

V případě hypoték jsou jasně daná pravidla. Musíte ručit nemovitostí a za ni dostanete nějaké procenta většinou z částky odhadu nemovitosti. V dnešní době už neexistuje nic takového jako 100% hypotéka, protože ČNB zakázala tato vyplácet finance, takže vám v bankách, nebo i jiných nebankovních společnostech mohou dát maximálně 70% z odhadu. U nás můžete ručit jakoukoliv nemovitostí, takže může jít o dům, byt, i družstevní byt, komerční objekt, chatu, garáž, pozemek nebo jakoukoliv jinou budovu či nemovitost, kterou máte ve vlastnictví.

finance

  1. Co tedy znamená americká hypotéka?

Americká hypotéka znamená, že získané finance můžete využít jakýkoliv způsobem. Právě v tomto tkví kouzlo tohoto typu úvěru. Peníze můžete využít jakkoliv, jak si přejete. Často lidé volí vyplacení z exekucí nebo zástav, či potřebují správně nastavit konsolidaci půjček. Můžete investovat, pořídit si majetek, splatit dluhy. Zkrátka cokoliv.

Doba splatnosti až 30 let

Z bankovních institucí jistě znáte i dlouhodobou dobu splácení například na 30 let. U nás je také možné nastavit dobu splácení na takovouto dlouhou dobu. Zajistíme vám až 70% z odhadu vaší nemovitosti a bez poplatků předem. Nečekají vás žádné poplatky i návrh řešení vaší finanční situace provedeme zdarma. Zajistíme nízkou měsíční splátku.

dohoda

  1. A jak nepohybují úroky?

Poskytujeme jak spotřebitelské, tak také podnikatelské úvěry.

  1. VIP úvěr s možnou tolerancí pouze malého přestupku – mírného záznamu v registru dlužníků, nebo úplně bez záznamu znamená, že můžete získat úrokovou sazbu již od 4% p.a.
  2. Klasický úvěr poskytujeme od základní úrokové sazby 7% p.a. V tomto případě je možné akceptovat veškeré záznamy.

Finance jsou vhodné opravdu pro každého. Poskytujeme tyto finanční produkty všem občanům a také podnikatelům. Nečeká vás žádné zbytečné papírování, ani zdlouhavé vyřizování. Peníze získáte rychle a bez zbytečných starostí.

Bydlení se snadno vyhřeje

Někdy se člověk musí potýkat s něčím, co mu není příjemné. Něčím takovým může být i stav, když se Vaše bydlení vyhřeje na vysoké teploty. Během léta to může být poměrně běžnou záležitostí, o tom nepochybujte.

Když ale začnou doma panovat vysoké teploty, tak se člověk cítí unavený a bez energie. Nic ho nebaví a rád by jenom odpočíval, což samozřejmě není možné. Ani ten spánek není pořádně kvalitní, protože se člověk pořád potí a necítí se dobře.
domek a slunce.jpg

Jestli chcete s touto skutečností něco udělat a rádi byste se nějak postarali o to, abyste si s ničím nemuseli dělat starosti a u Vás doma panovaly takové teplotní podmínky, se kterými budete spokojeni, je dobré vsadit na vhodné řešení.

Jde to i bez starostí

Klimatizace praha může být ideální volbou i pro Vás, o tom nepochybujte. My se totiž moc rádi o všechno postaráme a zajistíme, abyste si přišli na své a byli spokojeni s tím, co tu pro Vás je, tak proč něčeho takového nevyužít?

Věřte tomu, že je jenom na Vás, pro co se rozhodnete, klimatizace je ovšem zařízení, které se snadno postará o to, aby u Vás doma panovaly takové teploty, se kterými budete nadmíru spokojeni, o tom nepochybujte. Díky tomu si přijdete na své a nebudete muset ničeho litovat, protože se pro Vás stane léto mnohem příjemnějším obdobím, které si užijete na maximum.
okno nad klimatizací.jpg

Dočkáte se toho nejlepšího

Pokud tedy máte o klimatizaci zájem a byli byste rádi, kdybyste měli toto zařízení u sebe doma či v kanceláři, či kdekoliv jinde, jsme tu pro Vás a rádi vyjdeme vstříc všem Vašim požadavkům, o tom nepochybujte. Rozhodně se postaráme o to, abyste byli s naší prací spokojeni a nemuseli ničeho litovat. Uvidíte, že si klimatizaci velice rychle zamilujete a léto bez ní už si nebudete moct představit, protože Vám jej výrazně zpříjemní. Ať už Vás bude zajímat cokoliv, tak se na nás obraťte, my už na Vaše dotazy moc rádi odpovíme.