Zahrada a dům

Je možné používat i u nás mobilní dům k trvalému bydlení?

Jednou ze základních věcí, které mnoho lidí považuje za nezbytné, je domov. Jistě, existují i ti, co jej nemají. Avšak naprostá většina jej má. Ovšem zdaleka ne všichni lidé jsou stejní. Některým vyhovuje bydlet někde, kde to znají a kde mají přátele a rodinu. Pak jsou ale i takoví, kteří nechtějí dlouho zůstávat na jednom místě a nechtějí se vázat. I ti ale potřebují mít kde spát.

Právě pro ně jsou proto určeny mobilní domy top-mobilnidomy.cz. V podstatě se jedná o karavany, vybavené veškerými základními potřebami, které může člověk chtít, jako je toaleta, tekoucí teplá i studená voda či elektřina. Jejich nespornou výhodou je, že když se vám na některém místě přestane líbit, jednoduše nastartujete motor a odjedete jinam.

karavan1

Tento trend k nám přišel ze Spojených států Amerických, kde je tento způsob bydlení relativně rozšířený. Dokonce zde existují i speciální parkoviště pro karavany, kde mohou dlouhodobě zůstávat, než se jeho majitel rozhodne jet dál. Ovšem otázkou je, zda je tento způsob života vhodný i pro naše podmínky. Zde totiž máme hned několik významných rozdílů.

Tím prvním je fakt, že vzdálenosti jsou zde mnohem menší. Zatímco v USA můžete cestovat za příbuzným i dva dny, u nás můžete dojet z jednoho konce republiky na druhý za pár hodin. Není tedy nutné řešit, kde budete po cestě přespávat.

karavan2

Dále je zde zima. V jižní části USA neklesají teploty ani v tomto období nijak nízko. Ovšem u nás je situace jiná. Zima může způsobit, že se nám nebude chtít ven. A být zavřený celý den na malém prostoru (protože karavany nijak velké nejsou) také není ideální, zvláště pokud tam nebydlíte sami.

Je tedy na zvážení každého z nás, zda je pro nás zrovna mobilní dům to pravé, nebo zda se raději spokojíme s tím klasickým. Každý má své výhody i nevýhody, a my musíme zvážit, co je pro nás lepší. Jen tak budeme nakonec spokojeni.