Zboží

Konferenční stolek z masivu se pod vámi nerozpadne

Uvažujete o pořízení nábytku a rozhodujete se nad tím, zda dát přednost dřevotřískovým deskám, nebo raději důvěřovat výrobkům z masivu?

Proč dát přednost masivu

Krásně vypadá – stačí jen letmý pohled na výrobek z masivního dřeva a dokážete dobře posoudit, jak je krásný. Dřevo se snadno opracuje do rovných i oblých tvarů a zanechává jedinečnou stopu v podobě letokruhů, kterou nedokáže žádný stroj ani výpočetní technika přesně napodobit. Zkrátka vždy poznáte, že máte co do činění s čímsi umělým. A mít doma cokoli ze dřeva je docela jiná zkušenost, nežli důvěřovat syntetickým materiálům, vyrobeným přímo či nepřímo lidskou rukou.

stolek z masivu

Nezapáchá – dřevo nádherně voní, na rozdíl od dřevotřísky a jiných syntetických materiálů. Pochopitelně záleží na tom, jak je zpracováno a ošetřeno na povrchu, ale stále tu máme původní přírodní surovinu, jejíž vůně je přirozená a nevyvolává žádné alergie.

pohoštění na stolku z masivu

Neuvolňuje ftaláty ani formaldehyd – některé plastické hmoty a dřevotřískové desky mohou obsahovat toxické chemikálie, které se postupně uvolňují do ovzduší a zaplavují domácí prostředí. Proč si tedy zbytečně kazit domácí prostor, který by měl primárně sloužit k odpočinku a poklidné relaxaci a regeneraci? Masivní dřevo samo o sobě žádné toxiny neobsahuje, a jestliže je vhodně povrchově upravené, máte doma výrobek, který neublíží ani dětem či alergikům.

Nerozpadne se – pevné i rozebíratelné spoje jsou u masivního dřeva mnohem stabilnější a pevnější, u dřevotřískových desek se spoje rozviklávají a mohou se i vylomit. Rozhodně nejsou vhodné pro větší zátěž a dynamické namáhání. Dřevotříska je po technické stránce zkrátka podřadnější a pro mnoho typů nábytku dokonce naprosto nevhodná. Životnost postelí, psacích a jídelních stolů, konferenčních stolků z masivu, šatních skříní či komod je u dřevěného masivu mnohem delší.