Zboží

Několik tipů na práci se sáčky na zip

Skladování máku – kupovat mletý mák je sice pohodlnější, ale poměrně riskantní. Jednak nevíte, co se při mletí do máku objevilo, a pak mletý mák velmi rychle žlukne – ztrácí na kvalitě. Žluklý mák poznáte podle chuti, je nepříjemně hořký. Pokud je ovšem rovněž hořký i čerstvě namletý mák, pak jej nekonzumujte, neboť může obsahovat mnoho nebezpečných opiátů. Kupujte pouze z osvědčeného zdroje, např. od tuzemských pěstitelů, kteří vám jej doručí přepravní službou. Mák vám doma vydrží několik měsíců, pokud je nemletý a v celých zrnkách a skladovat jej lze v uzavíratelných sáčcích na zip. Mák v sáčcích uložte mimo dosah denního světla, v chladnější místnosti, která může být i vlhká (třeba sklep), neboť dovnitř sáčků se vlhkost nedostane.

sáček na zi

Pořiďte si ruční mlýnek na obilí spojený s vločkovačem – v mnoha informačních zdrojích se propaguje zdravá výživa a spolu s ní i konzumace celozrnné mouky, která by měla nahradit zejména tu bílou, pšeničnou, s obsahem lepku. Když si koupíte celozrnnou mouku, opět, jako např. u máku, nevíte, jak dlouho byla skladována, a v jakých podmínkách. Vůbec nejlepší postup je, nakoupit celá obilná zrna v BIO kvalitě a umlít si mouku doma, vždy k aktuální potřebě, nejlépe na ručním mlýnku. Máte pak k dispozici to, co mívali naši předkové po staletí – čerstvě mletou celozrnnou mouku s obrovským obsahem živin, bez konzervantů a dalších chemikálií. Obilná zrna lze opět kupovat do zásoby, v zip sáčcích vydrží i několik let bez úhony.

ovocné musli

Dopřejte dětem směs ořechů a sušeného ovoce – k svačině do školy, na výletě, na dovolené, při sportu či dětských hrách mohou mít vaše ratolesti po kapsách namísto sladkostí tuto alternativu k doplnění energie. Na rozdíl od sušenek, oplatek, čokolády a bonbónů jim doplní kromě energie i potřebné minerály, vitamíny a vlákninu. Směs oříšků, semínek, rozinek, sušených višní, švestek, meruněk, malin, brusinek, borůvek a dalšího sušeného ovoce snadno vytvoříte během pár minut a v sáčku na zip https://www.2pack.cz/sacky-pytle/zip-sacky-2pack poslouží dětem, ať budou kdekoli.