Věda

Zvěrokruhem k vyšší úrodě zeleniny

Během posledních desetiletí se směr v zemědělství stále více obrací ke sledování astronomických a vesmírných jevů, které ovlivňují jednotlivé oblasti v zemědělství, jako je větší výnos zemědělských plodin a produktů, také mají vliv na jejich kvalitu a rovněž výživové bohatství. Jednotlivé impulsy z kosmu se pohybují mezi dvěma a čtyřmi dny, v čas, kdy měsíc prochází určitými souhvězdími zvěrokruhu.

Zvěrokruh

Tento rytmus je však někdy narušen. Tak se mohou například planetární pozice v jednotlivé dny překrývat, jejich impulsy se změní, anebo pozice trigonu planet aktivují další prvek vlivu, který v tento den sděluje Měsíc. Také dny, kdy Měsíc stoupá, nebo naopak klesá, mají většinou negativní vlivy na růst rostlin na Zemi. Tyto negativní vlivy se pak o to více když se dvě souhvězdí setkají v průsečíku svých drah, čemuž se říká uzly. V takových případech nastávají zatmění planet. Od nich je přicházející kosmický účinek na Zemi přerušen, nebo je změněn. Takováto období nejsou vůbec vhodná pro setí a sklizeň. Pokud nastanou tyto nepříznivé doby, které jsou způsobené zatměními planet, uzlovými polohami Měsíce nebo planet, případně negativně působící konstelace hvězd, jsou v kalendáři zemědělce vynechány. Pokud je však z časových důvodů nucený sázet v těchto nepříznivých obdobích, je možné si potom vybrat příznivé dny pro okopávání a tím dosáhnout mnohých zlepšení. Každé jednotlivé časové období Zvěrokruhu náleží určitému prvku, počasí, typu rostlinných orgánů a produktů. Také včelí produkty jsou zde zahrnuty.

Zelenina

Ryby-voda-deštivo-listová zelenina-peče o včelstvo. Beran-oheň-teplo-ovoce, plody-sběr nektaru. Býk-země-chladno-kořeny-plástve. Blíženci-světlo- větrno-květy-sběr pylu. Rak-voda-deštivo-listová zelenina- peče o med. Lev-oheň-teplo-ovoce-sběr nektaru. Panna-země-chladno-kořeny-plástve. Váhy-světlo-větrno-květy-sběr pylu. Štír-voda -deštivo- listy-péče o med. Střelec-oheň-teplo-ovoce-sběr nektaru.  Kozoroh-země-chladno-kořeny-plástve. Vodnář-světlo-větrno-květy-sběr pylu.