Zábava

Fantasyland

Walt Disney se rozhodl v roce 1955 proniknou do jiného druhu zábavy a rozhodl se vytvořit místo, kde zapomeneme na všechny starosti, místo, kde se dospělí vrátí do období čisté radosti, místo plné zážitků a radosti.  Vytvořil místo nejkrásnějšího období života – místo věčného dětství – Disneyland.


Fantasyland – místo považované za domov Disneyho kreslených postaviček, není divu, právě v této části parku najdeme postavičky na každém rohu.
Okna s pohádkou


Dominantou Fantasylandu je nádherný zámek Šípkové Růženky „Le Chateau de la Belle“, který je symbol Disneyho animovaných pohádek. Tento zámek je skvost, který upoutá každého návštěvníka. Zámek je vstup do pohádkového světa, cestou skrz lze obdivovat jeho krásu například věžičky ve tvaru stromů, galerii kde můžeme vidět barevně zdobená okna podle filmů a z terasy zámku si můžeme prohlédnout celý park. Na každém okně si můžeme promítnout jednotlivé části pohádky o spící princezně a princi.


Za zámkem najdeme bájný kouzelný meč Excalibur a na tomto nádvoří se konají magická vystoupení kouzelníka Merlina.
Zámek Šípkové Růženky


Celý vzhled Fantasylandu je silně ovlivněn evropskou architekturou. Opravdu podívaná, střechy, jednotlivé chaloupky a štítky jsou totožné a vypadají opravdu jako v pohádce. Na dlouhých dlážděných cestičkách nás přivítají jiné pohádky. Vyrazte na cestu pohádek o Sněhurce, o dřevěném chlapci – Pinnochiovi, po jedné cestě se dostanete na loď Petra Pana. Pokud máte rádi labyrinty, určitě zavítejte do části věnované Alence z říše divů, zcela určitě se tady zamotáte.


Pro děti je největší zábava, že po celou návštěvu parku potkáváte všechny postavičky se kterými se můžete fotografovat, povídat si s nimi, hrát a smát se. Micky Mouse, Popelka pes Pluto ti všichni se na Vás už teď jistě těší. Naše rada pro Vás? Fotoaparát nebo mobil mějte pořád ve střehu, protože figurky jsou prostě všude.