Zboží

Jak naučit děti kreslit?


Zná to snad každý rodič dítka od roku a půl nahoru. Zájem o všechno, co barví a čím se dá vytvořit nějaké barevné dílo, je pro ratolest něčím zcela běžným. Čemu už rozumí méně (nebo prostě nechtějí rozumět) je to, že se maluje výhradně na papír. Vždyť malování po zdech, podlaze či po sobě je někdy mnohem větší zábava. Jak ale své dítko donutit místo čmáranců začít vytvářet opravdové obrazce?

coloring-book-for-adults-1396860_1280

Samotným základem jsou správné pastelky nebo voskovky. Na trhu se pohybuje mnoho druhů. Přes ty obyčejné kulaté, po různě vytvarované, aby se dobře drželi a nemuselo se na ně příliš tlačit. To totiž celkově odrazuje, když vynaložíte přílišnou námahu pro nic.

Další důležitou věcí je do ničeho své ratolesti nenutit, neboť byste jim celou akci mohli znechutit. Takže pokud koupíte omalovánky či jinou pomůcku, o niž nebude mít zájem, počkejte. Zájem se totiž časem dostaví, u každého dítka je to individuální. Motivovat můžete například zakoupením potřeb s motivem oblíbené postavičky. Například mašinka Tomáš omalovánky, pastelky s Krtečkem nebo sešit s postavičkami Psí patroly. Dnes už není velkým problémem ani stáhnout si tyto postavičky na internetu a dítko je může vybarvovat či si k nim něco domalovat.

children-4526384_1280

Jsou vlastně tři základní postupy, jak zlepšovat techniku kreslení vaší ratolesti. Tou první je vybarvování. Začínáme s jednoduchými obrázky, které nabízí velkou plochu k vybarvení, pokračujeme s omalovánkami stále více kladoucími důraz na detail. Další technikou je obkreslování vlastních rukou, zpravidla to představuje velkou zábavu, přičemž nejdříve ani nepůjde poznat, že se jedná o ruku, ale časem se pokusy budou zlepšovat. Poslední možností je dokreslování. Patří sem například obrázek auta, kterému chybí jedno kolo. Děti se tak kromě snahy o nakreslení tvaru dle předlohy naučí také logicky uvažovat, co kam patří.