Mobil

Jak rozpoznat, že váš mobil ohrožují viry? Všímejte si i malých detailů včas!

Býváte nemocní? Jistě, každý člověk někdy onemocní, má rýmu nebo kašel, dostane horečku. A víte, že stejně jako vy, může často onemocnět i mobil? 

Jak rozpoznat, že váš mobil ohrožují viry? Všímejte si i malých detailů včas! 

V mobilním telefonu máme všichni velmi citlivé informace, osobní údaje, fotografie a samozřejmě, pokud používáme i internetové mobilní bankovnictví, je pro podvodníky velmi snadné se k nim dostat, tedy pokud jsme neopatrní a nechráníme se. Máte ve svém počítači ochranu proti virům? Pak byste měli chránit úplně stejně i svůj mobilní telefon. Není to složité, stačí si stáhnout vhodný program, který bude mobilní telefon chránit, přesto na to řada lidí zapomíná nebo tento problém vůbec neřeší. Patříte mezi ně? Máte podezření, že i váš mobilní telefon mohl být napaden virem? Pak to můžete brát tak, že vlastně chytil nějakou nemoc a s nemocí se přece musí bojovat. Jak? 

žena s mobilem

Je mobil pomalejší? 

Nenápadného viru ve svém telefonu si můžete všimnout podle toho, že je mobil nápadně pomalejší, než býval. Pokud tohle zpozorujete, měli byste zpozornět a ihned se problému věnovat. Ať už používáte mobilní aplikace nebo jste na internetu a zdá se vám, že se mobil načítá pomaleji nebo aplikace se zasekává, je to přinejmenším nepříjemná komplikace. Dále se viry dají poznat podle toho, že při užívání internetu nebo aplikací mnohem častěji začnou vyskakovat nejrůznější reklamy. Velmi podezřelé je i to, když se mobil začne sám od sebe vypínat či restartovat, může se někdy zdát, že obrazovka zamrzá nebo selhává. 

mobilní telefon

A jak se s virem v mobilu poprat? 

Určitě je třeba chovat se obezřetně, pozor na to, na co na internetu klikáte, jaké stránky či odkazy otevíráte. To je nejlepší ochrana. Myslete na to, že vir se může tvářit nenápadně, schovávat se může za nenápadnou nabídku, někdy lákavou reklamu. I proto je nutné mít v mobilu nainstalován antivirový program, který může všechny problémy vyřešit. K dispozici jsou ke stažení jak bezplatné programy, tak i ty placené, které samozřejmě poskytují ochranu větší a komplexnější. 

A co vy? Je váš mobilní telefon řádně chráněn?