Odpočinek a zábava
Je logické, že mnoho lidí se chce bavit. Bylo by opravdu hodně nudné a také nezdravé, aby lidé stále jenom seděli v koutě a vůbec se nebavili. Všichni víme, že také dokonce zábava a nebo také bytí ve společnosti je také forma toho, že si člověk odpočine a přestane myslet na všední a nebo velice náročné starosti. Já sama jsem velice často hodně pracovně zaneprázdněná, protože mám dvě zaměstnání a nejhorší je, že pracuji s lidmi. Ovšem si ale nemyslete, že já si stěžuji na své zaměstnání. Tohle rozhodně ne. Mě práce s lidmi právě baví, ale také někdy potřebuji kvalitní odpočinek, abych přestala myslet na všechno, co mi lidé říkají.

Já jsem právnička a notářka, pracuji s lidmi, ale někdy je to opravdu hodně náročné, a to hlavně v takové situaci, kdy jsou lidé ve stresu a potom třeba na mě křičí a nebo mě obviňují z různých věcí. Proto je na místě, aby alespoň člověk se jednou týdně pořádně pobavil. Logicky nemyslím, aby lidé se bavili tím, že budou pít alkohol a nebo kouřit cigarety. Ve velkém tohle rozhodně ne. Já si myslím, že lidem stačí se odreagovat, aby se třeba pobavili tak, že si s rodinou třeba zajdou na oběd nebo se podívat do kina, nebo do divadla a nebo si doma zahrají nějakou deskovou hru a nebo karty.

Podle mého názoru neuděláte chybu, než opravdu budete pečovat o to, abyste se bavili a abyste věděli, jak na duševní hygienu. Duševní hygiena je právě taková, že přestanete myslet na špatné věci a budete myslet pozitivně. Já vím, že mnoho lidí nedokáže myslet pozitivně, že jsou třeba opravdu hodně nešťastní a mají různé psychické nebo zdravotní problémy. Ale sama za sebe doporučuji navštívit třeba psychologa nebo psychiatra. Ten vám určitě pomůže a také vám třeba nějaký psychoterapeut, jak relaxovat a nebo jak se bavit. A také není od věci, abyste požádali někoho z rodiny, aby vám pomohl.