Lifestyle

Za co se nikdy nemusíte omlouvat

Ale kdo určuje, co je správné? A hlavně, co je pro jednoho dobré, pro druhého může být katastrofa. Přinášíme seznam nejčastějších situací za které se opravdu nemusíte omlouvat.

Jdete si za svým snem

Chcete si otevřít vlastní cukrárnu a tak každý den poctivě pečete ty nejchutnější dortíky a spřádáte plány. Ale kolikrát už jste slyšela „cukrařinou se neuživíš, buď ráda za své jisté místo…“ Tak pozor, nemusíte nikomu vysvětlovat své postoje a své sny, natož se za ně omlouvat. Je to vaše cesta a postupnými krůčky si po ní jděte.

žena

Říkáte NE

Podle okolí jste dostala skvělou nabídku, ale vy i přesto cítíte, že to není ono. Řeknete NE. Nebo po vás chce kamarádka pohlídat děti, rodiče hlídat týden chalupu a partner teplé večeře. Jste vyčerpaná nebo byste si chtěla jít jen tak vyvětrat hlavu. Tak máte plné právo odmítnout.

Berete si čas pro sebe

Někdy je toho na vás opravdu moc. Padáte na pusu a potřebujete dobít baterky. Nebo se chcete věnovat sama sobě, dojít si na kosmetiku a dočíst rozečtenou knihu. Mít čas i na své koníčky je důležité.

Máte vlastní hodnoty a priority

Každý máme jiné hodnoty a priority. Co je u vás na prvním místě je u někoho jiného třeba až na pátém. A je to tak v pořádku. Nemusíte se omlouvat za to, jak je máte seřazené.

kniha

Když ukončíte vztah

Dlouho to ve vztahu skřípalo a tak jste konečně sebrala odvahu a ukončila to. Je to smutné, jedna etapa končí, ale nějaká jiná začne. Není důvod se komukoliv omlouvat. Vy jste byla v tom vztahu a víte co vás trápilo a proč jste to udělala.

Dáte finální odpověď až později

Nemusíte se omlouvat za to, že si vezmete čas na rozmyšlenou. Doma si chcete uspořádat myšlenky a udělat tabulku pro a proti. Až poté vynesete finální verdikt. Okolí vás často může tlačit do co nejrychlejší odpovědi. Nenechte se.

Koho milujete

Srdci neporučíte a je to tak. Navíc pro každého je ideální partner jiný. Co vyhovuje vám, by například vaše nejlepší kamarádka nesnesla. Takže pokud je vám ve vztahu hezky, není problém a důvod pro omluvy.