Zboží

Zábradlí na balkon ve středu pozornosti

Výběr zábradlí na balkon je důležité pro celkový vzhled budovy. Nemusíte si myslet, že jde o klíčový prvek, nicméně je to pravda. Proto se musíte na jeho výběr soustředit a zvolit si takové, které bude nejlépe reprezentovat dům jako celek. Zároveň ovšem myslete i na to, že podstatný https://www.epravo.cz/top/clanky/podstatny-omyl-ktery-nezpusobuje-neplatnost-smlouvy-106694.html je nejen design, ale také kvalita použitých materiálů a jejich výběr.
ulice balkony Evropa.jpg

Z jakých materiálů volit?

U starších domů se pravděpodobně setkáte s pozinkovanou konstrukcí. Její velkou nevýhodou je to, že časem koroduje a objevuje se na ní rez. Dobře jí nedělá ani vrtání, které je koneckonců někdy potřeba, a to z důvodu výplně, věšáku, ale i úchytu satelitu.

Z těchto důvodů se dnes nejčastěji využívá hliník, který je velmi odolný. Velkou výhodou je to, že i když se z nějakého důvodu poškodí povrchový lak, tak hliník nezačne korodovat. Údržbu žádnou nepotřebuje, můžete ho maximálně občas otřít namočeným hadrem.

Výběr nejlepší výplně

Zde máte nespočet možností, a to jak z pohledu materiálů, tak i jejich vzhledu. Velmi oblíbeným se nyní stalo sklo, které můžete mít v čiré, mléčné i barevné variantě. Bohatě ale postačí výplň z nerezových či ocelových prutů, a to vertikálně či horizontálně.

Další možností je fasádní deska Fundermax, která se vyrábí v mnoha barevných provedeních. Máte tak možnost svůj exteriér oživit, a to i sytými odstíny. Kromě toho si můžete zvolit dvě různé varianty na vnitřní a vnější stranu. Uvnitř může být bílá a zvenku azurově modrá. Záleží jen na vaší fantazii.
řada stejných balkonů.jpg

Slaďte všechny prvky

Jak dát vše dohromady tak, aby to ladilo? Ve většině případů se řeší styl budovy, fasády a balkony ve stejnou chvíli. Obecně můžeme říct, že se provádí dva typy stylizace. Ale výsledný vzhled je na vašem uvážení.

První možností je výrazná fasáda s nenápadnými zábradlími, např. z mléčného skla. Skvěle splní svůj účel a přitom budou působit moderně. Druhou možností je to otočit. Spojit nevýraznou fasádu s výrazným designem balkonů. Zde se hodí právě desky Fundermax, které mají syté barvy.