Zboží

Čím vás bazén do země dokáže překvapit

Tvarem – tvary bazénů mohou být velice různorodé a rozhodně neplatí, že musíte mít bezpodmínečně na zahradě pouze obdélník. Oválné či různě vykrojené a zakulacené nádrže působí na psychiku mnohem lépe a budete se v jejich bezprostřední blízkosti cítit více uvolnění a svěží. S oválnými bazény je to podobné, jako s ženskou krásou – jestliže má žena pohledné, oblé tvary a přirozeně vykrojené proporce, je radost se na ni dívat. Jen si představte, že by vaše přítelkyně měla tvar těla ryze hranatý, podobný kartonové krabici…

koupání v bazénu

Zapuštěním do země – když bazén vystupuje nad zemský povrch, nevypadá to rozhodně přirozeně. Bude vám připadat jako cizí těleso, co na zahradu nepatří, něco jako malý nafukovací a přenosný dětský bazének. Jestliže ovšem nádrž zapustíte do země, budete vnímat, jako kdyby s ní srostla.

voda v bazénu

Přelivem – bazény s přelivem bývají atraktivnější. Přeliv navozuje dojem, jako kdyby hladina přímo vystupovala z trávníku a byla jeho přirozenou součástí. Do přelivového bazénu vás to bude lákat skočit šipku, a pokud si na skákání příliš netroufáte, i tak se vám do něj odtud bude vstupovat mnohem snáz, než z betonového valu, kdy je u skimmerových bazénů hladina o patnáct centimetrů níže.

Okolím – u zapuštěných bazénů je velmi důležité dbát na jejich bezprostřední i vzdálenější okolí. Jestliže budete mít bazén v těsném sousedství staré rozpadající se kůlny, zahradního kompostu nebo dokonce dřevěné kadibudky, rozhodně nebude plnit vaše očekávání jako tam, kde přímo od hladiny pozorujete skalničky, ozdobnou trávu, jehličnaté stromy a svěží sytě zelený trávník.

Pozvanými hosty – koupat se v bazénu bez kamarádů je děsná nuda. Teprve s pozvanými hosty to začíná nabírat „grády“ a vy se konečně cítíte spokojení. Bazén je báječné prostředí pro klábosení a dovádění s míčem nebo házecím diskem, pro potápění, skákání do vody ve dvojicích anebo pro podvodní gymnastiku a masáže.