Lifestyle

Jak se po zimě dostat do kondice? Zásoby tuku už nepotřebujete, je čas začít na tom pracovat!

Sluníčko se nám už konečně začíná zase ukazovat a z toho máme radost. Máte ale pocit, že po zimě nejste v kondici? Jak se do ní zase rychle dostat? 

Jak se po zimě dostat do kondice? Zásoby tuku už nepotřebujete, je čas začít na tom pracovat! 

Zima je vždy dlouhým obdobím, člověku se obvykle nic nechce, venku je zima, ohrožují nás nemoci a tak čas trávíme nejraději doma v teple. Když si k tomu přimyslíme vánoční svátky, hodně dobrého jídla a pití, je jasné, že během zimy se obvykle obalíme nějakým tím tukem navíc. Už jste si ale řekli dost a s přicházejícím jarem byste se sebou rádi něco provedli? To není vůbec tak těžké, jak se může zdát. Změna se může dostavit rychle, ale co vlastně změnit? 

jaro je plné změn

Řekněte dost přejídání! 

Určitě se nemusíte nutně pouštět do diet, to by asi ani nebylo úplně rozumné, určitě nechcete zase rychle nabrat zpátky, jen co se podíváte v neděli u oběda na knedlíky se svíčkovou. Obvykle totiž stačí na jaře pozměnit jídelníček a začít s pohybem a kila jdou dolů sama. Je to opravdu tak jednoduché, protože všichni máme během zimy tendence se tak nějak nekontrolovatelně přejídat. Ono se to i nabízí, v zimě máme mnohem méně pohybu a to je dáno i tím, že je brzy tma a člověku se zkrátka nic nechce. Pak ale stačí, aby se na obloze začaly objevovat první sluneční paprsky, a energie se vrátí. Toho je třeba využít. Když budete více venku, nebudete se tolik přejídat a samotný pohyb také odvede svůj díl práce. 

začíná jaro

Na jaře je vhodná doba i na nějaký ten detox organismu, pročistěte se za pomoci bylinek a čerstvou stravu zkuste jíst co nejvíce. Bylinné čaje vás nejen očistí, ale také připraví na hubnutí. Funguje to docela dobře a stačí, když se pak začnete pravidelně hýbat. 

Už žádné auto 

Jezdíte všude autem? V zimě je to pochopitelné, ale na jaře je to škoda. Všechno kvete a probouzí se, běžte se na to podívat. Auto nechte zaparkované a vyjděte ven. Pokud to jde, choďte pěšky i do práce nebo pro děti do školy, každý pohyb se počítá. Možná vás i tahle změna nakopne a změníte svůj životní styl natrvalo. 

Nejenže zhubnete a začnete se cítit i mnohem lépe! Budete mít energii a začnete se i usmívat na svět.