Auto moto

Potahy do auta

Autopotahy jsou věc nejen praktická, ale také zdobící a doplňující interiér auta. Jsou vyráběny z materiálů, které zabraňují ušpinění čalounění sedaček, ty lepší odpuzují vlhkost. Můžete si vybrat celou sadu na auto podle typu vozu nebo jen na přední sedadla či jen jedno sedadlo. Na výběr je mnoho barev i různých dezénů. Pokud se Vám chce investovat, můžete si nechat potahy ušít na míru a odborně natáhnout ve firmě, která se tím zabývá. Kvalita materiálu i dokonalé natažení máte tak zaručené. Jinak máte možnost koupit potahy univerzální, které jsou levnější. Materiál je kvalitní, ale natažení na sedačku už nebude tak dokonalé, přesto dostačující. Další možností jsou tak zvaná trika, tedy potahy, které připomínají oblečení tričko. Natahují se na opěradlo a zakrývají pouze část opěradla a sedadla, kde hrozí největší ušpinění a odření čalounění.

potah

Doporučuje se vybrat autopotah podle typu vozu. Jiné auto, jiný typ sedaček. Většina e-shopů Vás provede krok za krokem jasně a srozumitelně svým filtrovacím systémem. Nezapomeňte dát pozor, jestli potřebujete potahy na sedadla s bočními airbagy nebo bez nich.

Jak se o autopotahy starat? Stačí otřít vlhkým hadříkem. Pokud se Vám zdají už příliš špinavé, většinu z nich můžete vyprat na třicet stupňů a po uschnutí znovu napnout na sedačky. Pozor! Nežehlí se. Není to ani třeba, ty kvalitní se po napnutí nemačkají.

čištění

Pokud stále dáváte přednost sedadlům bez potahů, pak jistě víte, že přijde čas na důkladné vyčištění nejen celého vnitřku vozu, ale i tepování sedaček. Můžete to nechat na profesionálech nebo vyčistit svépomocí. Cenově se tepování pohybuje kolem jednoho tisíce Kč podle typu vozu a znečištění. Často ale firmy nabízejí balíčky, za který zaplatíte samozřejmě víc. Záleží pouze na Vás. Nezapomeňte však, že v dnešní době auto reprezentuje svého majitele (vozy převážející stavební či jiný řemeslný materiál a pomůcky berme za výjimku).