Web

Karlova Studánka – lázeňské městečko, které vás okouzlí


Jeseníky a jejich okolí mají hodně co nabídnout. Pro všechny, kteří se zde chystají na dovolenou, nebo jen na výlet, máme jeden skvělý tip. A TÍM JE Karlova Studánka. Karlova Studánka je lázeňské městečko, které se nachází na východní straně Pradědu. Je to městečko, které je obklopené nádhernou přírodou a je jako stvořené pro odpočinek. Najdete tu lázně, které obklopují parky plné zeleně. Lázně jsou umístěné na lesní části a patří k nim řada penzionů, promenáda, různé kavárny, restaurace, a dokonce zde najdete i umělý vodopád a geologickou výstavu hornin, které pochází ze samotných Jeseníků. Kromě krásného prostředí zde návštěvníci ocení i horský vzduch. Kvůli tomu jsou lázně vyhledávány řadou klientů, kteří trpí respiračními onemocněními, jako je například astma.

příroda

V lázních najdete spoustu služeb pro vaše zdraví a pohodlí, jako jsou masáže nebo koupele. Najdete zde například bazén se slanou vodou, který můžete využít a užívat si blahodárných účinků vody na vaše tělo. Z Karlovy Studánky vede také řada různých turistických tras, které si můžete projít. Některé jsou určené pro zkušené turisty, jiné zase pro začátečníky.

příroda

Nejkrásnější stezka vede skrze divočinu, kde budete muset překonat můstky a žebříky, abyste mohli pokračovat v cestě. Odměnou vám ale bude panenská příroda, která vás bude všude kolem obklopovat a v neposlední řadě také váš cíl. Stezkou se totiž lze dostat až kousek pod samotným Pradědem. Můžete si tedy přímo z Karlovy Studánky udělat výlet na nejvyšší vrchol Jeseníků, a užít si dechberoucí podívanou. Karlova Studánka je vzhledem ke svému umístění také skvělá pro navštívení jiných zajímavých míst v okolí Jeseníků. Určitě doporučujeme navštívit Hrad Sovinec, Rešovské vodopády nebo třeba Faunpark Zoo. V okolí najdete také spoustu muzeí a zajímavých historických památek.