Služby

Několik tipů na bezproblémové přestěhování bytu


Stěhování většího počtu rostlin – stěhovací firma levného stěhování v Praze Odnes to by měla vědět, že bude ve hře i více pokojových rostlin nebo těch, co pěstujete v zimní zahradě. Musí se na to zvolit vhodný postup i technika, bude velmi záležet na počasí a roční době (mráz nebo letní vedra) a bude třeba je také zajistit proti poškození vhodným balicím materiálem. Některé stěhovací firmy vám v tom dovedou poradit na základě vlastních bohatých zkušeností.

zimní zahrada

Problematická podlaha – jednou z nejproblematičtějších věcí při stěhování je podlaha. Stěhováci se nebudou pokaždé zouvat, je to nepříjemné a zdržuje to při práci. Tam, kde je na podlaze holý beton a teprve přijde krytina, chození v obuvi nevadí, ale tam, kde máte např. plovoucí podlahu či přilepené koberce, nezapomínejte vše zajistit proti poškození, např. rozloženým silným papírovým kartonem z rozebraných krabic.

věci ke stěhování

Otevírání a zavírání dveří – křídla dveří, která se samovolně zavírají nebo poletují vzduchem, to je krok k maléru. Pokuste se je vysadit tam, kde je vysoká frekvence pohybu osob s vašimi věcmi. Předejdete tím jejich poškození. A pokud není tak snadné je vysadit, alespoň je ponechte otevřené a zajištěné proti pohybu. A pozor na průvan, zavřete všechna okna a větrejte jen občas a mějte otevřené okno pod dohledem, aby se prudkým nárazem při samovolném zavírání nerozbilo.

Kdy vymalovat – máte-li možnost vymalovat příbytek, kam se stěhujete, ještě před nastěhováním, neváhejte a pusťte se do práce. Malovat prázdný byt je lepší volba a navíc po stěhování budete unavení a zřejmě se vám do toho nebude chtít.

Parkovací prostor – nezapomínejte ani na to, že stěhovací vozy vyžadují určitý prostor pro parkování, což je zvláště v Praze nutné pohlídat předem. Měli byste vědět, jak velké vozidlo to bude, a zřejmě budete muset jít úřední cestou přes městský odbor dopravy a vyžádat si parkovací výjimku. A pozor – úředníci mají na vyřízení vaší žádosti až třicet dnů!