Zboží

Proč je výhodné pořídit si kredenc do kuchyně a jak si poradit s výběrem v dnešní době?

Chcete si svou kuchyni vyladit do toho nejmenšího detailu a hledáte něco, co by ji oživilo? Pamatujete si na doby, kdy ještě v kuchyních bývala kredenc?

Proč je výhodné pořídit si kredenc do kuchyně a jak si poradit s výběrem v dnešní době?

Dnes už mladší ročníky tento výraz téměř ani neznají, kredenc, tedy skříňka, do které se ukládalo nádobí a příbory, se v dnešních moderních domácnostech už jen tak nevidí. Málokdo si na kredenc vůbec vzpomene, natož aby pro ni hledal vhodné místo ve své domácnosti. Pokud si ale vybavíte černobílé filmy nebo možná ještě prázdniny u babičky v dobách svého dětství, dojde vám, oč jde. Kredenc bývala honosně zdobená skříňka, ve které mívaly hospodyňky uloženo nádobí, obvykle sváteční a drahé nádobí, talíře a také příbory, které se moc nevyužívaly, ale i běžné nádobí nebo hrnce. Už si vzpomínáte? Máte rádi starožitnosti nebo jen přemýšlíte, jak udělat svou kuchyni dokonalou? Víme, jak dokonalosti dosáhnout.

pexels-photo-8903301

Dejte šanci staršímu nábytku

Kredenc měla typicky podobu větší skříňky, která bývala pěkně zdobená nebo malovaná ručně. Horní poličky bývaly zasklené a zvláště pak porcelánové nádobí pěkně vyniklo na pohled, uprostřed bylo volné místo a vespod byly skříňky s dvířky a také šuplíky určené na příbory. Kredence se velmi podobaly příborníkům, ale příborníky byly o něco menší a vešlo se do nich méně nádobí. Právě proto, že kredenc si každý představí jako elegantní skříňky z kuchyně, není radno ji zatracovat i v dnešní době. Moderní nábytek a hlavně celé kuchyňské sestavy už obvykle místo pro všechno nádobí obsahují, takže nač vlastně ještě cpát do kuchyně či jídelny samostatnou kredenc?

Pokud máte rádi starožitnosti, tak určitě neváhejte. I starší kousky nábytku můžete pěkně nakombinovat s modernou a kuchyň pak může vypadat zcela jinak, dostane nový a slušivý rozměr s nádechem starých časů. To dnes už doma opravdu jen tak někdo nemá. Pokuste se vždy sladit kredenc s barvou kuchyňské linky a dalšího vybavení, nezapomeňte, co chcete nechat vyniknout. Určitě tento pěkný kousek starožitného malovaného nábytku do kuchyně.

pexels-photo-7061392

Venkovský styl

I dnes se vyrábějí kredence, ale obvykle už je design přizpůsoben modernímu stylu, který dneska většina lidí v domácnosti má a udržuje. S bílou kredencí nešlápnete vedle, ovšem s malovanou a laděnou do retro stylu se budete moci chlubit každé své návštěvě. Kredence obecně navozují venkovský styl, klidně si tak můžete udělat radost a pořídit si ji i na chalupu. Třeba v případě, že doma místo mít nebudete.

Nejde jen o krásný kousek nábytku, jde i o praktickou skříňku, do které uschováte všechno své oblíbené nádobí.