Web

Počítač a web

Vždycky jsem měla velmi ráda počítače a weby. Počítače a weby byly můj svět. Protože už jako malé dítě jsem měla ráda videohry. Jistě si dokážete představit krásná devadesátá léta a videohry. To byl tedy hit. Pamatujte si to? Myslím, že v té době opravdu nebyla žádná rodina a žádné dítě, které by nemělo doma videohry. To byla opravdu pecka.  A kdo je neměl, byl asi za outsidera, bohužel. A já jsem ty videohry měla taky. A musím říct, že jsem na nich vyrůstala. A taky jsem si díky videohrám opravdu našla hodně kamarádů, které mám doteď. No tak musím říct, že postupem času jsem si taky samozřejmě pořídila nový notebook. Tedy prvně to byl počítač. Až mu druhý počítač byl notebook. Počítač byl takový ten velký těžký. Jistě si to dokážete určitě představit a pamatujete si ho, protože ho měl jistě každý. Říkalo se tomu velká krabice, ale nemělo to na weby žádný vliv, samozřejmě. Ten retro počítač už sice nemám, ale moc ráda na ně vzpomínám.

Já jsem denně online.

Hrála jsem na něm takový ty hry, co jste hráli i vy. Určitě taky znáte. Byla to taková klasika. Hry hraji i nyní a moc mě baví. Nyní už mám takový moderní a perfektní notebook, který je herní, takže se tam dají hrát opravdu prima hry a je taky rychlý, takže načítání webů je pro něj hračka. A musím říct, že můj syn má vlastní počítač. Je mu devět let a využívám hlavně do školy.

Jste na webu denně?

Myslím, že opravdu není taková doba, že se hodně učí online. Tak není divu, že chci, aby můj syn měl do školy opravdu všechno. Svůj počítač využívá hlavně na tu školu, jak jsem řekla. Ale taky tam hraje oblíbené hry. Syn už taky pokukuje po zábavných webech.  A taky si tam povídá online s kamarády na různých webech, což já chápu. Kdyby v mé době byly počítače, jako když jsem byla dítě, tak počítač mám logicky samozřejmě taky. To záleží, jaká je doba. A myslím, že je vážně škoda dětem nebo někomu jinému počítač zakazovat. Co si tím získáte? Představte si sami sebe. taky vám někdo něco zakazuje, co vás baví? Tak to nedělejte svým dětem.  Já bych to mému synovi nezakázala. Nechci, aby byl v jeho partě jediný, který má zákaz se bavit online s kamarády. Na to mám syna až moc ráda.