Služby

Při nanášení tekutých tapet Colortap se řiďte návodem

Tekuté tapety začínají pronikat do domácností i komerčních prostor z několika důvodů. Jsou ekologické, zdravotně nezávadné, jsou velmi atraktivní, mají dlouhou životnost a dobře se nanáší. Musíte ovšem dodržet určitý pracovní postup.

hotelový poko

Jak připravit povrch pro nanášení tekutých tapet

Sádrokarton – sádrokartonové obklady by měly být již vyspárované tmelem, který je k této práci přímo určený. Tmel by měl být nanesen i na vrutech a všech prohlubních, tedy zejména na spojích jednotlivých desek. Vrstva tmelu by také měly být vybroušena smirkovým papírem ručně či vibrační bruskou do roviny. Tekutá tapeta dokáže zakrýt nerovnost či prasklinu až do hloubky 3 mm (ale ne víc), tak s tím byste měli při práci počítat. Důležité je před aplikací dodržet návod k nanášení Colortapu Colortap a mimo jiné zbavit sádrokartonovou stěnu prachu a případné mastnoty.

ložnice v hotelu

Staré tapety – ty by měly v každém případě ze stěny (nebo ze stropu či z výklenku) zmizet. Mohou se totiž časem odlepit, což by zmařilo a značně prodražilo celou vaši práci. Nespoléhejte na to, že zatím na stěně drží, tekutina z tekutých tapet může reagovat s papírovou tapetou a s vrstvou původního lepidla.

Nová omítka – zde byste měli začít penetračním nátěrem, který homogenizuje omítnutý povrch, aby byl připraven pro další povrchové úpravy – malování a tapetování. Penetrace se hodí i po odstranění starých papírových tapet na všechny povrchy zdiva, jako jsou pálené cihly, tvárnice i betonové panely. Homogenizace znamená to, že bude povrch rovnoměrně nasávat tekutinu, což je v případě tekutých tapet velmi důležité.

Stará malba – nanášet cokoli na starou malbu je velmi riskantní, protože nemáte představu, do jaké míry drží na původním podkladu. Tolerovatelné je to obvykle pouze na první nátěr malířské barvy, která dobře drží a neodlupuje se a je o velmi tenkou vrstvičku.