Zajímavosti ze života Anny Wintour

Typický bob s ofinou, úsměv schovaný za slunečními brýlemi a elegantní za všech okolností. Taková je šéfredaktorka módní bible! V celém módní průmysl nedávno kolovaly fámy, že by tato dáma měla odstoupit ze své funkce, ale pravděpodobně se jedná jen o drby.
Anna Wintour se narodila 3. listopadu 1949 v Londýně a v čele amerického módního magazínu Vogue stojí už od roku 1988. Víte ale, že svůj typický účes nosí už od 14 let, a že původně pracovala pro magazín Harper\’s Bazaar? Annu Wintour zkrátka buď nenávidíte nebo obdivujete. 
Pojďme se podívat na pár zajímavostí o této dámě.

Život Anny Wintour

1. Editace v genech
Anna Wintour je nestarší dcerou britského otce a americké maty. Její otec, Charles Wintour byl redaktorem London Evening Standard, takže má Anna editaci skutečně v genech.

2. Móda
Anna si zájem o módu vypěstovala jako pravidelná divačka Cathy McGowan na Ready Steady Go! a z čísel Seventeen, které její babička poslala z Ameriky.

3. Typický účes
Annu Wintour neznáme jinak než s typickým bobem s ofinou. Tento účes totiž začala nosit už ve svých 14 letech!

4. Harper\’s Bazaar
Než se stala editorkou ve Vogue, Anna pracovala pro Harper\’s Bazaar. Ten byla ale donucena opustit kvůli tomu, že nepochopila americký trh.

5. Obálka Vogue
První obálka Vogue Anny Wintour se tak lišila natolik od svého obvyklého vydání, že tiskaři museli zkontrolovat, zda nejde o chybu.

Zajímavosti o Anně Wintour

6. Denní harmonogram
Anna Wintour se probouzí každý den v 5:00 a nejpozději ve 22:15 je vždy v posteli. Na večírcích se proto málokdy zdrží déle než 20 minut.

7. Ďábel nosí Pradu
Bývalá osobní asistentka Anny Wintour Lauren Weisbergerová napsala v roce 2003 nejprodávanější román ‚Ďábel nosí Pradu‘, který byl později adaptován do filmu a předpokládá se, že je založen na Anně Wintourové. Ta se zúčastnila premiéry tohoto snímku  oblečená v Pradě, čímž projevila dobrý smysl pro humor.

8. Děti
Se svým bývalým manželem Davidem Shafferem má Wintour dvě děti – Charlese a Katherine. 

9. Sluneční brýle
Nedílnou součástí této ženy jsou sluneční brýle. Ty la neslouží pouze jako módní doplněk. Brýle jsou ve skutečnosti ale korekční čočky, jelikož Anna Wintour trpí zhoršujícím se zrakem.

10. Manolo Blahnik
Anna Wintour nosí stejný styl lodiček Manolo Blahnik téměř každý den už od roku 1994. Návrhář Manolo Blahnik jí vyrábí boty na zakázku, aby jí formovala chodidla. Anna preferuje nahý a nízký typ lodiček.